Zlatne medalje Želimorski, Mičude, Dudek i štafete

AK Sloboda na prvenstvu Hrvatske

10. 07. 2017.

Protekla dva dana, u organizaciji AK Dinamo–Zrinjevac, u Zagrebu je održano pojedinačno seniorsko prvenstvo Hrvatske gdje su atletičari i atletičarke varaždinske Slobode osvojili čak osam medalja.
Svoju sjajnu formu potvrdila je Franja Želimorski. Nakon prošlotjedne pobjede na juniorskom prvenstvu Balkana fenomenalna Franja postala je i seniorska prvakinja Hrvatske bacivši koplje 50,24. Odlična je bila i Kristina Dudek koja je pobijedila u utrci na 400 metara s rezultatom 55,05, a treće mjesto osvojila je u utrci na 200 metara. Zlatom se okitio i Mirko Mičuda u bacanju kladiva (64,11). Prva je bila i ženska štafeta 4×400 metara u sastavu Mateja Jambrović, Marija Hižman, Ena Krebelj i Kristina Dudek. Isti sastav ženske štafete, ali u utrci 4×100 metara, osvojio je drugo mjesto. Matea Jambrović bila je odlična treća na 100 metara s rezultatom 12,62, a treća je, u utrci na 400 metara, bila i Marija Hižman (56,78). Pravi peh imao je Karlo Marcijuš kome je bronca u utrci na 200 metara izmakla za tisućinku.
Na prvenstvu nisu nastupili ponajbolji varaždinski atletičari kao David Šalamon i Gabrijel Stojanović koji ovog tjedna, zajedno s Franjom Želimorski, nastupaju na europskim prvenstvima u Poljskoj i Italiji.