Zagreb nakon Veszprema pobijedio i Vardar

SEHA liga u Varaždinu

13. 12. 2016.

Varaždinska Arena Zagrebašima očito više paše nego njihova zagrebačka. Nakon što su u subotu „skinuli“ viceprvaka Europe Veszprem, u utorak su svladali superjaki i moćni skopski Vardar rezultatom 28:26 (16:11).
Oko 3.000 gledatelja nazočilo je fanatičnoj borbenosti PPD Zagreba koji je pokazao više htjenja i veću želju za pobjedom od svojeg protivnika. Samo do 7. minute i rezultata 3:3 Vardar se držao, a sve ostalo bilo je u znaku momčadi Silvija Ivandije. Poluvrijeme su završili s pet golova viška, a u nastavku su u jednom trenutku imali i sedam golova prednosti. Međutim, malo su popustili pred kraj pa je Vardar, koji je inače bio daleko ispod svoje razine, svoj poraz napravio podnošljivim.
Kod Zagreba najefikasniji je bio Dobrivoje Marković sa 7 golova, Josip Valčić je postigao 5, Vujić, Vori i Cingesar po 3, Kontrec, Šebetić i Horvat po 2, a Miklavčić jedan gol. Stevanović je imao 9 obrana, a Skok dvije. U redovima skopske momčadi najefikasniji su bili Čupić, Karačić i Borozan sa po 4 gola. Ovom pobjedom Zagreb je osigurao Final-four SEHA lige.