Varteksu samo bod

Varteks - Bjelovar 2:2

25. 04. 2018.

Umorni Varteksovci nisu uspjeli ostvariti željenu pobjedu protiv Bjelovara. Dvaput su vodili, ali i dvaput dozvolili gostima da izjednače.
Prvi gol postignut je u 15. minuti kada je, nakon slobodnjaka Šoštarića i pogođene prečke, loptu prihvatio Sušac i poslao je u mrežu. Bjelovarci su izjednačili odmah na početku nastavka, a strijelac je bio Puškarić. No Varteks se brzo oporavio od šoka pa je Šiprak u 49. minuti donio novo vodstvo. Imao je Varteks priliku povećati vodstvo kada je Šoštarić pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, a onda je u 65. minuti stigla kazna i gosti su opet došli do izjednačenja golom Ostrmana. Varteks je i dalje napadao, prijetio, imao neke šanse, a najbolju je ispustio Novoselac kada je tri minute prije kraja promašio veliku priliku sa svega tri, četiri metra.
Varteks je izgubio dva važna boda, ali rezultati konkurenata u borbi za ostanak išli su mu na ruku. Belišće je izgubilo doma od Koprivnice 5:2, Slavonija je izgubila u Ždralovima 2:1, a poraz je doživjelo i Đakovo u Osijeku također rezultatom 2:1. Varteks se ovim bodom ipak pomakao sa zadnje pozicije i sada je na 15. mjestu s 19 bodova.
Varteks: Posavec, Novoselac, Radić, Sušac, Modrić (od 62. Kuhar), Drožđek, Šiprak, Spasić, Nježić (od 80. Broz), Kukec, Šoštarić.
U subotu, 28. travnja, Varteks će biti gost Oriolika.