Varteks preokretom do pobjede

4. liga Varaždin – Čakovec

06. 05. 2019.

Varteks i Polet i dalje su u mrtvoj utrci za prvaka. I dok je Polet na svojem terenu bez problema svladao Rudar 4:0, golovima Kovača, Ferlina i dva puta Medveda, Varteks se nevjerojatno dugo mučio ne bi li skršio otpor pretposljednje momčadi lige Omladinca iz Novog Sela Rok. Gosti su preko Japanca Takanorija, u 19. i 78. minuti, poveli 2:0, ali su Varteksovci u zadnjih deset minuta uspjeli sve okrenuti u svoju korist. Prvo je Karić u 81. minuti smanjio na 1:2, Šoštarić je poravnao na 2:2 u 83., a samo minutu kasnije Šenkiš je doveo Varteks u vodstvo. U zadnjoj minuti konačnih 4:2 postavio je svojim drugim golom, a ukupno 31. u ovom prvenstvu, nezaustavljivi Tihomir Šoštarić.
Dubravka/Zagorac i Bednja podijelili su bodove. Dubravka je povela u 51. minuti golom Pofuka, a na 1:1 poravnao je Holi u 70-toj što je, prema izvještajima, bio i najrealniji ishod ove utakmice.
Nedeljanec je doživio drugi uzastopni poraz. U prošlom kolu poražen je na domaćem terenu od Sloge, a u ovom u Palovcu je izgubio od Dinama iz Domašinca 3:1. Hat-trick za Dinamo postigao je Stjepan Igrec.

Rezultati 24. kola Četvrte lige Varaždin – Čakovec: Polet – Rudar 4:0, Varteks – Omladinac 4:2, Nedelišće – Međimurec 0:0, Podravina – Mladost Komet 0:1, Novi Marof – Pušćine 1:3, Sloga – Jalžabet 6:2, Dinamo – Nedeljanec 3:1, Dubravka/Zagorac – Bednja 1:1.
Poredak: 1. Polet 57 (+74), 2. Varteks 57 (+53), 3. Bednja 49, 4. Međimurec 39, 5. Nedelišće 37, 6. Pušćine 37, itd.