Varteks opet uvjerljiv, Polet do bodova u sudačkoj nadoknadi

Četvrta liga

01. 10. 2018.

Varteks se u posljednje tri utakmice „pretplatio na četvorke“. Četiri komada zabio je Poletu, četiri Marofu i sada, u ovom kolu, četiri ludbreškoj Podravini. Na krilima svojih vedeta, Veldina Karića i Tihomira Šoštarića, koji su svaki do sada postigli po sedam golova, ostvarili su već šestu pobjedu u prvenstvu, uz jedan remi i gol razliku 22:2. Mrežu Podravine u subotu načeo je Vuković 23. minuti, a onda su mu se pridružili Karić u 60., te Šoštarić s dva gola u 85. i 88. minuti.
Varteksov uporni pratitelj i aktualni prvak Polet iz Svetog Martina na Muri, stigao je do pobjede protiv Omladinca tek u 93. minuti golom Goričanca.
Dubravka/Zagorac u Pušćinama je izvukla bod. Povela je golom Conjara u 26. minuti, ali nije izdržala i Pintarić je u 51. minuti poravnao na, pokazalo se, konačnih 1:1.
Uzbudljiva utakmica odigrana je u Nedeljancu. Tamo su domaći poveli golovima Kovačića (18) i Gredelja (35) 2:0, a onda su vrlo dobri gosti uspjeli preko Danijela Mesarića (44) i Vibovca (69) poravnati na 2:2. Ipak, pobjedu svojim Nedeljančanima donio je drugim golom Kovačić u 74. minuti utakmice.
Bednja je s minimalnih 1:0 svladala Slogu iz Čakovca i tako zadržala drugo mjesto na tablici. Strijelac jedinog gola bio je Jakov Klopotan u 77. minuti utakmice.
Spomenimo kako je Jalžabet protiv Međimurca prokockao vodstvo od 2:0 i na koncu izgubio 2:3.

Rezultati 7. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Varteks – Podravina 4:0, Mladost Komet – Novi Marof 7:1, Polet (SMnM) – Omladinac (NSR) 3:2, Rudar – Dinamo (D) 0:1, Bednja – Sloga 1:0, Pušćine – Dubravka/Zagorac 1:1, Nedeljanec – Nedelišće 3:2, Jalžabet – Međimurec 2:3.
Poredak: 1. Varteks 19, 2. Bednja 17, 3. Polet 16, 4. Pušćine 15, 5. Mladost Komet 15, 6. Nedeljanec 10, itd.