Varteks izgubio dva boda

4. liga Vž-Čk

15. 10. 2018.

U pravom navijačkom ozračju, pred nekih 400 gledatelja, u Novom Selu Rok Varteks je izgubio dva važna boda. Omladinac je u utakmicu ušao vrlo agresivno, borbeno, igrao je na rubu grubosti jer jedino je tako mogao nešto napraviti. Bez obzira na to Varteks nije bio „pravi“, nije to bila ona momčad iz posljednjih nekoliko kola. No događa se i boljima. Omladinac je poveo u 15. minuti golom Jurineca, Karić je poravnao šest minuta kasnije, da bi u nastavku, točnije u 60. minuti, domaći opet došli do vodstva preko Lukmana. Odlični Vuković spasio je stvar i izjednačio u 72. minuti na konačnih 2:2.
U županijskom derbiju u Beletincu Bednja je slavila protiv Dubravke 2:1. Holi je doveo Bednju u vodstvo već u 10. minuti, izjednačio je Ribić u 25., a pobjedu domaćinu donosi Ante Ivančić deset minuta prije kraja. Ovom pobjedom Bednja je došla Varteksu na tri boda zaostatka.
Iznenađenje se dogodilo u Nedeljancu gdje je Dinamo iz Domašinca neočekivano slavio iako je u zapisniku imao samo 13 igrača. Horvat u 35. i Krznar u 45. minuti bili su strijelci za veliku pobjedu međimurskog Dinama.
U uvijek zanimljivom susjedskom derbiju između Međimurca i Nedelišća pobjedu su odnijeli domaćini. Pored više od 500 gledatelja Međimurec je stvar riješio već nakon prvog dijela susreta. Copić u 9. i 19. minuti te Štrukelj u 38. bili su strijelci za veliko veselje navijačima u Dunjkovcu.

Rezultati 9. kola 4. lige Varaždin – Čakovec: Mladost Komet – Podravina 0:3, Rudar – Polet 1:1, Omladinac – Varteks 2:2, Pušćine – Novi Marof 2:2, Jalžabet – Sloga 4:1, Međimurec – Nedelišće 3:0, Nedeljanec – Dinamo 0:2, Bednja – Dubravka/Zagorac 2:1.
Poredak: 1. Varteks 23, 2. Bednja 20, 3. Polet 17, 4. Pušćine 17, 5. Međimurec 16, 6. Mladost Komet 15, itd.