Varteks dobio Plitvicu

Ivančica sredila Lepoglavu

07. 09. 2016.

Varteks je superiorno prohujao Gojancem ne ostavljajući domaćoj Plitvici ni mrvicu šansi. Strijelci za sigurnu 2:0 pobjedu bili su Spasić u 35. i Medved u 79. minuti. Dovoljno za 4. mjesto na tablici.
Nedeljanec se u dobrom svjetlu predstavio u Nedelišću. Nakon prodora Matučeca glavom za 0:1 pogodio je Marko Kovačić. Nije radost dugo trajala jer je osam minuta kasnije rezultat poravnao Marčec. U nastavku ipak dominacija Nedelišća. U 51. minuti u šesnaestercu gostiju srušen je Međimurec, a siguran realizator s 11 metara bio je Slunjski.
Podravina je dugo lomila otpor žilavih Pušćina. Valjak je u 36. minuti iz jedanaesterca doveo domaće u vodstvo, ali je sve na početak vratio Mikulec u četvrtoj minuti nastavka. Svojim drugim golom Valjak je u 75. minuti Podravini donio novo vodstvo. Sve je riješeno u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je konačnih 3:1 postavio Nikola Međimurec.
Rezultati: Rudar – Mladost Komet 2:2, Nedelišće – Nedeljanec 2:1, Podravina – Pušćine 3:1, Zadrugar – Polet 1:1, Novi Marof – Jalžabet 2:0, Plitvica – Varteks 0:2, Sloga – Zelengaj 3:2, Međimurec – Sloboda 4:0.

S velikim nestrpljenjem čekao se susjedski derbi između Ivančice i Lepoglave u 1. ŽNL. Razloga je bilo više, a prvi i osnovni je bio taj što se ove dvije momčadi u službenim utakmicama nisu susrele punih 29 godina. Iako su Ivančani pompozno najavljivali ovaj, nazovi, derbi, na gradski stadion u Ivancu došlo je tek dvjestotinjak gledatelja.
Ivančica je i ovoga puta potvrdila svoju snagu i u trećoj utakmici za redom postigla je pet golova. Lepoglava jednostavno nije imala šanse. Šumečki je autogolom u 17. minuti otvorio golijadu. Potom je u 41. na 2:0 povisio Krstijan Knez, za 3:0 strijelac je bio Darko Jagić, za 4:0 Gregur u 50., a za 5:0 Friščić u 75. minuti. Dovoljno za vodstvo na tablici s maksimalnih devet bodova i gol razlikom 15:2.
Podravac iz Sesveta ludbreških je nakon dvije uzastopne pobjede naletio na „minu“ u Turčinu gdje su združeni Dubravaka i Zagorac slavili s 3:0.
Rezultati: Sloga – Budućnost 2:2, Mladost (M) – Bednja 1:1, Dubravka-Zagorec – Podravac 3:0, Ivančica – Lepoglava 5:0, Rudar – Obreš 1:5, Drava – Mladost (Š) 1:2, Plitvica (S) – Polet Cestica 4:1.