Varaždinske košarkašice nastavljaju nizati pobjede u prvoj Hrvatskoj košarkaškoj ligi

KK Vindi

12. 02. 2021.

U varaždinskoj sportskoj dvorani u Graberju u četvrtak je odigrana utakmica 10. kola prve ženske lige – skupine A. Košarkašice Varaždinskog Vindija u ovom su kolu ugostile ŽKK Podravac iz Virja.

Pobjednički niz Varaždinke su nastavile pobjedom sigurnim rezultatom 64:43. Već u prvom poluvremenu (16:9; 25:12) Vindice su ostvarile značajnu razliku te opušteno ulaze u drugi dio utakmice (15:15; 8:7). Visoka koš razlika omogućila je treneru Marku Škerbiću da pruži priliku i najmlađim košarkašicama koje su pokazale da budućnost ženske košarke u Varaždinu, uz kvalitetan rad i trud, nije upitna.

U sastavu Vindija nastupile su: Z. Dukić(7), P. Žanić (7), P. Božović (2), K. Francisković (1), M. Barušić (Cap) (14), L. Brezovec (12), I. Lukan Lisec, I. Hrgarek, T. Horvat, L. Kauzler (8), Pa. Žanić (10), R. Štrocinger (3)

Marko Škerbić, trener ŽKK Vindi:
-Čestitam našim curama na dobroj igri i pobjedi, a košarkašicama Podravca na dobroj i fer borbi. Ovo je još jedna važna važnu pobjeda na domaćem terenu, koja nas približava borbi za sam vrh tablice. U utakmicu smo ušli sigurno, te kontrolirali rezultat kroz čitav tijek utakmice. U prvom poluvremenu stvorili smo značajnu koš razliku, pa ni malo opuštanje u 3. četvrtini nije ugrozilo pobjedu. Na kraju su priliku dobile i najmlađe igračice, te su neke upisale svoje prve skokove, asistencije pa i koševe u Prvoj seniorskoj ligi. Nastavljamo sa dosta gustim rasporedom, kako bi u roku odigrali sve zaostale i redovne utakmice.

Varaždinske košarkašice već ove subote očekuje ponovni susret sa ŽKK Podravcem, ali ovaj puta u gostima u Virju.