Varaždin – Bedem 3:0

Nova pobjeda

07. 09. 2016.

Nogomet se definitivno vratio u Varaždin! Na Varteksovom stadionu sve je više ljudi. Protiv Belišća 400, u subotu protiv Bedema više od 600. Lijepa atmosfera, lijep nogomet i lijepa, visoka i uvjerljiva pobjeda Varaždina od 3:0.
Očekivano je domaćin navalio na gol gostiju iz Ivankova od samog početka, ali nije išlo sve kako su htjeli. Gosti su, u defenzivnom smislu, stajali jako dobro. Blizu igrača, bili su agresivni, čvrsti i nisu dopuštali Varaždinu da razvije igru. U takvoj konstelaciji domaći su težili više solo akcijama. U 16. minuti probao je Kresinger glavom, kraj gola. U 20. minuti najbolji igrač tekme, Golubar, uposlio je Oštreka, ali je ovaj slabo pucao.
Onda je u 33.minuti opet Oštrek bio u prilici na dodavanje Conjara, ali opet je slabo pucao. Minutu kasnije Srpak je probio lijevu stranu, nabacio na drugu stativu, Marjanović je odletio u prazno, a Vuk je bez problema dočekao loptu i poslao je u praznu mrežu za 1:0. Potpuno zasluženo.
Bedem se u nastavku otvorio, krenuo je po izjednačenje, a to je, sasvim logično, Varaždinu olakšalo posao. Bilo je više prostora za proigravanja, za pas igru, u čemu se naročito isticao Golubar. Međutim, prvu pravu priliku iznenada su imali gosti. Tustonjić je nabacio s desene strane za Koledića, a ovaj sa osam metara pucao preko gola. A onda su se redale akcije, prilike i golovi Varaždina.
Na 2:0 povisio je Kresinger u 64. minuti glavom kada ga je idealno poslužio lucidni Leonard Vuk nabacivši s desne strane. Samo tri minute kasnije Božić je srušio Mujanovića u šesnaestercu, sudac je malo oklijevao pa pokazao na bijelu točku. Golubar je silovito opalio i pogodio za konačnih 3:0. Bilo je još krasnih akcija, prilika, pa je na koncu pobjeda domaćih mogla biti i daleko uvjerljivija.
– Uvjerljiva pobjeda koja je mogla biti izražena i većom razlikom. Nije bilo lako igrati, sparina nas je u početku sputavala, gosti su se dobro branili, ali cijelu utakmicu smo kontrolirali igru i zasluženo pobijedili. Presudila je naša kvaliteta – rekao je igrač Varaždina Josip Golubar.