Rekordan broj medalja za plivače Baroka

Međunarodni plivački miting Sveti Nikola

11. 12. 2017.

U organizaciji PK Barok, održan je 7. međunarodni plivački miting „Sv. Nikola“. Bio je to treći ovosezonski miting iz mini GP serije, a nastupilo je 395 natjecatelja iz Hrvatske, BiH i Slovenije, među njima 33 člana varaždinskog Plivačkog kluba Barok koji su osvojili dosad najveći broj medalja, čak 23, i to 4 zlatne, 10 srebrnih i 9 brončanih. Plivači Baroka isplivali su i brojne A i B norme za Prvenstvo Hrvatske.
Osim medalja, klub je osigurao i vrijedne nagrade koje su se dijelile trojici prvoplasiranih plivača i plivačica u svakoj disciplini i kategoriji te 4 trofeja za najvrjedniji rezultat u kategoriji kadeta i mlađih kadeta (u muškoj i ženskoj kategoriji). Trofeje su osvojili, u konkurenciji kadeta Rea Kozeljac iz PK Kantride i Tin Gnjatović iz PK Medveščak, a u konkurenciji mlađih kadeta Mia Hren iz Zagrebačkog plivačkog kluba i Grga Brkljačić iz zagrebačke Mladosti.
Također, posebnom novčanom nagradom nagrađeni su Tin Gnjatović i Rea Kozeljac za zbroj dva najvrjednija rezultata, te njihovi treneri.
U B kategoriji medalje su osvojili Niko Balenta (3 srebra u disciplinama 100 m slobodno, 200 m delfin i 100 m delfin), Luka Štumberger (3 srebra u disciplinama 400 m mješovito, 100 m prsno i 800 m slobodno), Luka Kokotec (zlato na 200 m leđno i bronca na 100 m leđno), Anamarija Zavrtnik (3 bronce – na 100 m delfin, 200 m delfin i 800 m slobodno) te Nika Dobovičnik (brončana medalja na 100 m slobodno i srebrna na 400 m slobodno). Nika je u disciplini 400 m slobodno isplivala mlađe juniorsku B normu za Prvenstvo Hrvatske, dok su svi ostali isplivali norme za Kadetsko PH. Svakako treba pohvaliti i Petru Švetak koja je uz 4. mjesto na 200 m prsno, isplivala B normu za Kadetsko PH.
U C kategoriji Filip Kukec se okitio zlatom na 400 m mješovito te isplivao B normu u toj disciplini, a Leona Juriša osvojila je zlato na 800 m slobodno i srebro na 400 m mješovito. Na 400 m mješovito isplivala je A normu za Kadetsko PH.
U najmlađoj, D kategoriji, Sara Marković je osvojila zlato na 100 m delfin, 2 srebra – na 100 m slobodno i 200 m prsno, te broncu na 200 m mješovito, dok je Ivona Jurković osvojila dva srebra – na 200 m leđno i 100 m leđno, te broncu na 100 m slobodno.
Natjecanje je otvorio gradonačelnik Ivan Čehok, a PK Barok se i ovaj put pokazao kao odličan domaćin i organizator.