Plivači Baroka osvojili 43 medalje

Regionalno prvenstvo u Sisku

19. 06. 2017.

Nakon napornih treninga i velikog broja natjecanja tijekom godine, mlađi kadeti i početnici varaždinskog PK Barok u subotu su u Sisku, na Regionalnom prvenstvu Hrvatske, završili najuspješniju sezonu do sada. U kategoriji od 187 natjecatelja iz 9 klubova, nastupilo je i 28 plivača Baroka koji su isplivali 90 osobnih rekorda te osvojili 43 medalje: 16 zlatnih, 15 srebrnih i 12 brončanih.
U kategoriji mlađih kadetkinja, najuspješnija je bila Nika Dobovičnik. Osvojila zlato na 100 i 400 slobodno, 100 leđno, 100 delfin te 200 mješovito. Nika je ujedno isplivala i B normu na 100 slobodno za predstojeće Kadetsko prvenstvo Hrvatske. Anamarija Zavrtnik osvojila je zlato na 50 m leđno, srebro na 50, 100 i 400 slobodno te na 200 mješovito. U istoj kategoriji Leona Juriša osvojila je brončanu medalju na 100 delfin i 100 leđno, a Mila Mitrović na 50 prsno.
U kategoriji mlađih kadeta zlatom se okitio Bruno Obrstar na 50 i 100 leđno. Niko Balenta osvojio je zlato na 50 delfin, te broncu na 50 i 100 slobodno. Izvrstan je bio i Erik Hunjek koji je bio srebrni na 400 slobodno te brončani na 50 i 100 leđno i 200 mješovito. U istoj kategoriji Luka Štumberger uzeo je srebro na 50, 100 prsno i 100 leđno, a Filip Kukec na 50 prsno.
U kategoriji početnika veliko veselje priredila je Sara Marković, koja je bila zlatna na 50 delfin i 50 slobodno, srebrna na 100 slobodno i 100 prsno, te brončana na 50 prsno. Odlična je bila i Jana Čok s osvojenim srebrom na 50 prsno i 50 slobodno, te broncom na 100 slobodno i 50 leđno. Do zlatne medalje na 100 leđno doplivala je i Vida Jurak, dok je Bela Mitrović bila druga na 50 leđno.
Da se u PK Barok izvrsno radi, pokazuju i rezultati u isplivanim štafetnim utrkama. U kategoriji mlađih kadetkinja, štafeta 4×100 mješovito u sastavu Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik, Leona Juriša i Mila Mitrović te štafeta 4×100 slobodno u sastavu Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik, Leona Juriša, Hana Ivanković osvojila je zlatnu medalju.
U kategoriji mlađih kadeta, štafeta 4×100 mješovito (Bruno Obrstar, Luka Štumberger, Niko Balenta, Hunjek) bila je zlatna, a štafeta 4×100 slobodno (Erik Hunjek, Luka Kokotec, Luka Štumberger, Niko Balenta) bila je srebrna. U kategoriji početnika, štafeta 4×50 slobodno mix u sastavu Jana Čok, Lovro Juretić, Vedran Šavor, Sara Marković osvojila je zlatnu medalju, dok je štafeta 4×50 mješovito u istom sastavu bila srebrna.
Odlične nastupe i rezultate ostvarili su i ostali plivači PK Barok: Fran Čurdija, Beata Dmitrović, David Hrastovec, Jakov Bađun, Bruno Kosmačin, Luka Lacković, Maša Manojlović, Sebastijan Matas, Anja Mirilović, Lara Ranković i Ivan Turkalj.