Perec i Petanjek deseti na Svjetskom kupu

Perec 23. pojedinačno

24. 04. 2018.

Varaždinska streljačica sudjeluje na Svjetskom kupu u Changwonu u Koreji, odakle stižu odlične vijesti.
Tanja je u nedjelju odradila zračnu pušku sa 60 metaka i rezultatom 625,4 zauzela visoku 23. poziciju. To je svakako rezultat vrijedan pohvale, koji bi na bilo kojem natjecanju europskog ranga donio finale. Malo lošija zadnja serija ju je koštale ulaska u finale, ali nikako ne možemo biti nezadovoljni, ostvarila je dobar uspjeh koji nagoviješta da od nje još možemo puno očekivati, ističe njezin trener Josip Plečko.
Žene su pucale „lude“ rezultate. Evo usporedbe: u muškoj konkurenciji je bilo potrebno 627,0 krugova za ulazak u finale, a u ženskoj 628,0 krugova. Osim Tanje u konkurenciji su nastupile i Snježana Pejčić koja je rezultatom 621,7 zauzela 55. mjesto i Marta Zeljković koja je rezultatom 620,2 zauzela 62. mjesto.
U ponedjeljak je Tanja odradila još jedan meč. Ovaj puta je s Bornom Petanjekom odradila mix team event. To je nova disciplina u streljaštvu koja je ujedno i olimpijska disciplina. U Tokiju na Olimpijskim igrama ova će disciplina imati debi. To su parovi ženskih i muških natjecatelja u zračnom oružju na 10 metara. Pravila discipline: osnovni meč se puca 40 metaka, gdje je uvijek na prvoj poziciji žena, a na drugoj muškarac, tako je Tanja bila na mjestu 15, a Borna na mjestu 16. Nakon osnovnog dijela samo 5 parova ulazi u finale. Tanja je ovu disciplinu prvi puta pucala na ovom Svjetskom kupu i zajedno s Bornom ostvarila izniman rezultat. Osvojili su 10. mjesto, od 65 parova koji su nastupili. Tanja je odradila rezultat od 417,2 kruga, a Borna 416,5. U mixu su nastupili i Snježana Pejčić s Petrom Goršom koji su zauzeli visoko 7. mjesto, od finala ih je dijelilo samo 0,6 kruga. Snježana je odradila 416,7 krugova, a Petar 419,0.
Danas Tanja ima dan odmora, u srijedu pre event trening za trostav 3×40, a u četvrtak je čeka meč.