Odličan nastup u Mariboru

PK Barok

16. 04. 2018.

U subotu su natjecatelji Plivačkog kluba Barok nastupili na 11. međunarodnom mitingu “Pomlad” u Mariboru. Osvojili su 22 medalje i to 7 zlatnih, 5 srebrnih i 10 brončanih te isplivali 65 osobnih rekorda.
U A kategoriji posebno su se istaknuli Luka Cvetko s dva prva mjesta – na 100 i 200 m leđno te s 2. mjestom na 50 m slobodno i 3. mjestom na 100 m slobodno. Martina Štefinec je ponovno bila odlična s dva zlata na 50 i 100 m prsno i broncom na 200 m mješovito. Također, Lea Ćelić doplivala je do dva zlata na 400 m slobodno i 200 m mješovito te do bronce na 200 m slobodno, što je ujedno A norma za državno prvenstvo. Mirta Piskač je osvojila dvije medalje i to zlato na 200 m prsno i srebro na 100 m prsno, dok je Neven Lončarić osvojio broncu na 200 m slobodno. U B kategoriji Lovro Pintarić se okitio srebrom na 200 m leptir, ali i otplivao i A normu za državno prvenstvo. U C kategoriji najuspješniji su bili Luka Štumberger s osvojenim 3. mjestom na 50 m prsno i Anamarija Zavrtnik s osvojenim 2. mjestom na 50 m slobodno (B norma za državno prvenstvo). U D kategoriji, najuspješniji su bili Filip Kukec s osvojene 4 medalje i Leona Juriša s 2 medalje. Filip je osvojio srebro na 50 m prsno, te tri bronce: na 50 i 100 m slobodno i 100 m leptir. Leona je osvojila dvije bronce – na 50 m prsno i 200 m slobodno. Noa Stolnik isplivala je svoje prve dvije norme za državno prvenstvo: A normu na 100 m prsno i B normu na 200 m prsno.