Novi kiks Varteksa

MŽNL Čk-Vž

24. 04. 2017.

Varteksovci su očito u velikoj krizi. Niti protiv posljednjeplasiranog Zadrugara nisu uspjeli doći do pobjede. Odigrali su samo 1:1. Poveli su Zadrugari golom Denžića u 13., a poravnao je Broz tek u 73 minuti. Imali su Varteksovci nekakvu inicijativu, imali su „sto“ prilika, ali one su više bile plod grešaka domaćina nego nekih njihovih smislenih akcija. Zadrugari su jednom pucali u okvir i ta je lopta završila u mreži mladog golmana Trstenjaka. Ni samom treneru Denisu Vidačeku nije bilo lako objasniti ovakve loše rezultate u posljednje vrijeme.
– Ako smo prije imali krizu igre, danas smo imali krizu rezultata. Negdje smo se gadno zamjerili lopti kad smo promašili toliko šansi. Nije se lako izvući iz ove situacije, iz ove „crne rupe“ u koju smo upali. Bili smo nekompletni, imao sam samo trojicu na klupi, ali opet ne možemo se na to vaditi – rezigniran je bio Vidaček.
Varteks je gubitkom ova dva boda pao na treće mjesto. Prestiglo ih je Nedelišće, a opasno im za vrat sada puše Podravina.
Ludbrežani su protiv Međimurca gubili 2:0, ali su onda Topalović, Valjak i dvaput Sakač okrenuli na konačnih 4:2.
Plitvica je stigla i do treće uzastopne pobjede. Teškom mukom svladali su inače vrlo dobru momčad Rudara 2:1. Vurušić je doveo goste u vodstvo u 20. minuti, poravnao je Jošua Horvat minutu kasnije, a tri boda Gojančanima donio je Tkalčec golom u 40. minuti.
Slavljenik Novi Marof pobijedio je Zelengaj 3:1. Zeko je Marofčane doveo u vodstvo u 30. minuti, izjednačio je Oliviera u 64., a onda su Štriga u 76. i Sakač u 89. donijeli domaćinu pobjedu.
Jalžabet se nakon Varteksa osladio pobjedom i protiv Nedeljanca. Hruško je pogodio za 1:0 u 8. minuti, Kišić je izjednačio u 17., a tek tri minute prije kraja Jalžabećanima pobjedu donosi Friščić.
Na koncu treba spomenuti kako je vodeći Polet došao do osme uzastopne pobjede ovog proljeća i to u lokalnom derbiju protiv Mladosti. Strijelac jedinog gola bio je Petar Horvat u 80. minuti.
Rezultati 23. kola MŽNL: Nedelišće – Sloga 1:0, Polet – Mladost 1:0, Pušćine – Sloboda 4:2, Podravina – Međimurec 4:2, Zadrugar – Varteks 1:1, Jalžabet – Nedeljanec 2:1, Novi Marof – Zelengaj 3:1, Plitvica – Rudar 2:1.
Poredak: 1. Polet 57 , 2. Nedelišće 46, 3. Varteks 45, 4. Podravina 43, 5. Sloga 34, 6. Međimurec 32, 7. Rudar 30, 8. Zelengaj 30, 9. Novi Marof 30, 10. Pušćine 29, 11. Mladost 28, 12. Nedeljanec 28, 13. Sloboda 25, 14. Plitvica 25, 15. Jalžabet 24, 16. Zadrugar 11.