Nezaustavljivi Polet, Varteks iščupao pobjedu

MŽNL Čk-Vž

08. 05. 2017.

Polet iz Svetog Martina na Muri i dalje nezaustavljivo juri prema naslovu i kvalifikacijama za Treću HNL. U međimurskom derbiju u Jurovcu, pred čak 700 gledatelja, deklasirali su inače solidni Rudar iz Murskog Središća s 4:0. Bobičanec dvaput, Barat i Vun (autogol) bili su strijelci za Polet.
Njihov prvi pratitelj Varteks na domaćem je terenu u Jalkovcu na jedvite jade svladao vrlo žilavu i neugodnu Slobodu 2:1. Poveli su Varteksovci preko Medveda u 11. minuti, poravnao je Petek u 43., a tek tri minute prije kraja opet je Tomica Medved eurogolom donio tri boda domaćinu.
Zelengaj je fenjeraša Zadrugara svladao 3:1 u Hrastovskom. Mlakar u 31. i Julio Celso u 52. doveli su Zelengaj do 2:0. Malo je stvar „zakuhao“ Marković u 75. iz penala, da bi konačnih 3:1 svojim drugim golom postavio Mlakar osam minuta prije kraja.
U Pušćinama potop domaćina. Nedeljanec je slavio s visokih 4:0. U prvom dijelu dvije kontre Kišića i dva gola. U nastavku su Carevi dečki pokušali otvorenijim gardom nešto napraviti, ali primili su još dva gola koje su za Nedeljančane postigli Bistrović i Kovačić.
Plitvica je minimalno, ali zasluženo pobijedila favorizirano Nedelišće 1:0 golom Vjekoslava Trojka postignutim još u 6. minuti tekme.
Istim rezultatom i Jalžabet se osladio protiv Mladosti, a strijelac je bio Dario Sakač sedam minuta prije kraja.
Novi Marof je neugodno iznenadio svoje malobrojne navijače. Međimurec ih je svladao s 3:0 golovima Zadravca (52.) i dvaput Darijana Treske (60. i 77.).
U subotu je Podravina visoko svladala Slogu iz Čakova sa 6:1. Dvaput Sakač, dvaput Valjak te Siniša Vađunec i Šestak bili su strijelci za Podravinu, dok je jedini gol za goste postigao Fučko. Zanimljivo, Sloga je u zapisniku imala samo 12 igrača.
Rezultati 25.kola MŽNL: Podravina – Sloga 6:1, Polet – Rudar 4:0, Varteks – Sloboda 2:1, Zadrugar – Zelengaj 1:3, Jalžabet – Mladost 1:0, Novi Marof – Međimurec 0:3, Plitvica – Nedelišće 1:0, Pušćine – Nedeljanec 0:4.
Poredak: 1. Polet 63, 2. Varteks 51, 3. Podravina 49, 4. Nedelišće 49, 5. Sloga 37, 6. Međimurec 35, 7. Nedeljanec 34, 8. Zelengaj 34, 9. Novi Marof 33, 10. Rudar 30, 11. Pušćine 29, 12. Mladost 28, 13. Jalžabet 28, 14. Plitvica 28, 15. Sloboda 25. 16. Zadrugar 11.