Mladoj repki otežan put do finala u Varaždinu

Hrvatska - Italija 0:1

03. 05. 2017.

U prvom kolu Skupine A europske smotre reprezentacija za uzrast do 17 godina Hrvatska je snage odmjerila s talijanskim vršnjacima, a presudio je jedan pogodak.
Utakmicu su Talijani otvorili prigodom u kojoj su njihovi napadači na ubačaj s desne strane zakasnili tek nekoliko centimetara, a uzvratili su Kreković i Franjić udarcima koji ipak nisu bili prava prijetnja za Ghidottija. Pršir je potom iz slobodnog udarca sa 16 metara pogodio živi zid.
Najbolja šansa u prvom dijelu otvorila se Keanu u 32. minuti nakon pogreške hrvatske obrane, no kapetan Kotarski odličnom je obranom sačuvao svoju mrežu.
Nastavak je Pršir otvorio izvrsno izvedenim slobodnim udarcem, a odmah je uzvratio Merola pokušajem koji je prošao tik pored vratnice.
Hrvatski vratar Kotarski sjajno je intervenirao i u drugom dijelu, zaustavljajući Merolu i Keana u izglednim prilikama, Hlevnjak je u 67. minuti glavom reagirao ispred praznih vrata, no u 78. minuti Kean se ipak još jednom probio ispred Kotarskog i naposljetku poslao loptu u donji kut za 1:0 i pobjedu Italije.
U drugom susretu prvog kola Skupine A Španjolska je nakon preokreta pobijedila Tursku 3:2. U drugom se kolu sastaju Hrvatska i Turska (Rijeka, 6. svibnja, 13:15) te Španjolska i Italija (Kostrena, 6. svibnja, 17:45).
U-17: HRVATSKA – ITALIJA 0:1 (0:0)