Kolak šesta u Monacu

Dijamantna liga

16. 07. 2016.

Mlada hrvatska atletičarka, 21-godišnja Ludbrežanka Sara Kolak, u svom je prvom nastupu na nekom mitingu Dijamantne lige u Monacu zauzela šesto mjesto u bacanju koplja hicem od 59,97 metara, piše hrt.hr i podsjeća da je Kolak prije tjedan dana ostvarila najveći rezultat u dosadašnjoj karijeri osvojivši brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Amsterdamu s hrvatskim rekordom od 63,50 metara.
U Monacu su sva tri Sarina hica ostala ispod 60 metara. Najdalje je bacila u prvoj seriji, 59,97 m, dok je koplje u preostale dvije serije letjelo na 55,49 m i 59,44 m.
Pobijedila je nova europska prvakinja Bjeloruskinja Tatjana Haladovič sa 65,62 m ispred Australke Kathryn Mitchell (63,80 m) i svjetske rekorderke i olimpijske pobjednice Čehinje Barbore Špotakove (63,34 m).
Saru Kolak očekuje nastup na Olimpijskim igrama u Riju koje počinju za 20 dana.