Ivančica izgubila prve bodove, Sloboda ŠN opet efikasna

Županijske nogometne lige

22. 10. 2018.

Ivančica je nakon osam uzastopnih pobjeda izgubila prve bodove. Na svojem je terenu protiv Vinice odigrala samo 0:0. Za Vinicu ovo je odličan rezultat s obzirom da su njime prekinuli crni niz od tri uzastopna prvenstvena poraza. U Vidovcu, protiv Budućnosti, Zelengaj je izvukao bod. Budućnost je povela u 49. minuti golom Spasića, a poravnao je golman Luka Bešenić dvije minute prije kraja iz jedanaesterca. Plitvica iz Gojanca stigla je do pobjede protiv Obreša u posljednjim minutama utakmice. Gosti su poveli preko Kumrića u 37. minuti, izjednačio je Črnila u 68., a pobjedu Gojančanima donio je Jošua Horvat dvije minute prije kraja utakmice. Sloboda ŠN opet je bila efikasna. Kao gost na svojem je stadionu svladala Plitvicu Selnik 6:1. „Domaći“ su poveli preko Matije Valjaka, a onda je im je Sloboda napunila mrežu sa šest golova. Hat-trick postigao je Kutnjak, a po jedan gol dodali su Stopinšek, Bubnjarić i Šmrček.
U Drugoj ŽNL za iznenađenje se pobrinula varaždinska Mladost. Na gostovanju u Sigetcu Ludbreškom pobijedila je imenjaka i vodeću momčad lige 1:0 golom Hrvoja Vinceka u 90. minuti.

Prva ŽNL, 9. kolo: Plitvica (S) – Sloboda ŠN 1:6, Podravac Kitro – Polet (T) 2:6, Polet Cestica – Sloboda (T) 1:1, Budućnost – Zelengaj 1:1, Drava – Mladost (M) 1:2, Plitvica Gojanec – Obreš 2:1, Ivančica – Vinica 0:0.
Poredak: 1. Ivančica 25, 2. Zelengaj 18, 3. Budućnost 17, 4. Polet (T) 15, 5. Vinica 14, 6. Obreš 14, itd.
Druga ŽNL, 9. kolo: Mladost (VT) – Radnički 0:3, Rudar – Novakovec 1:5, Lepoglava – Zadrugar 3:1, Mladost (Š) – Čevo 5:3, Beretinec – Trnje 7:0, Dinamo 01 – Dinamo (B) 1:2, Mladost (S) – Mladost (Vž) 0:1.
Poredak: 1. Mladost (S) 22, 2. Zadrugar 20, 3. Beretinec 18, 4. Mladost (Vž) 17, 5. Radnički 16, 6. Novakovec 15, itd.
Treća ŽNL, 9. kolo: Klenovnik – Orač 0:2, Sračinec – Bratstvo 1:1, Nova Ves – Omladinac 4:1, Vratno – Podravac (Sv) 0:5.
Poredak: 1. Orač 24, 2. Nova Ves 21, 3. Omladinac 13, 4. Klenovnik 13, 5. Podravac (Sv) 9, 6. Sračinec 8, itd.