Imamo jedne od najboljih atletičara u državi

AK Sloboda

27. 06. 2017.

Proteklog vikenda je varaždinska Sloboda bila domaćin otvorenog pojedinačnog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke u atletici. Uz odličnu organizaciju natjecanja, postignuti su i izvanredni rezultati domaćih atletičara.
Na najviše postolje se dvaput popeo David Šalamon slaveći na 400 m (48,71 s) i 200 m s osobnim rekordom (21,88 s). Time je ponovio uspjeh od prošle godine kada je također bio dvostruki prvak.
Zlata su osvojile i Franja Želimorski u bacanju koplja 600 g također s novim osobnim rekordom 49,84 m i Petra Špicar u troskoku s doskokom na 11,44 m.
Franja i David su tim rezultatima izborili odlazak na juniorsko prvenstvo Balkana koje će se održati 1. i 2. srpnja u rumunjskom gradu Pitestiu, dok će Petra od 24. do 30. lipnja u francuski grad Nancy na Svjetsko prvenstvo učenika srednjih škola.
Medalje su još osvojili: Orhidea Leščak srebro na 100 m s preponama i osobnim rekordom 15,05 s, Jan Ožeg srebro u bacanju kladiva 6 kg s osobnim rekordom 50,60 m, Ena Krebelj broncu na 100 m s osobnim rekordom 12,29 s i još jednu broncu štafeta 4×100 m juniorki AK Slobode (Rahela Leščak, Ena Krebelj, Petra Špicar i Orhidea Leščak) u vremenu 49,62 s.
S četiri zlata, dva srebra i dvije bronce AK Sloboda je u konkurenciji 24 kluba koji su nastupili na ovom natjecanju zauzeo visoko treće mjesto.