Đurasek odličan četvrti!

Tour de France

21. 07. 2016.

Varaždinski biciklist Kristijan Đurasek, koji vozi za momčad Lampre-Merida, osvojio je odlično četvrto mjesto na 17. etapi Tour de Francea. Bila je to 184 kilometra duga zahtjevna brdska dionica od Berna do Finhaut-Emossona.
Etapna pobjeda pripala je Rusu Ilnuru Zakarinu iz momčadi Katjuša, a Britanac Chris Froome, s 11. mjestom, još je jedan korak bliže ukupnoj pobijedi.
Rus je 184 kilometara uz završni težak uspon na 1,960 metara prošao za 4 sata, 36 minuta i 33 sekunde. Drugo mjesto s 55 sekundi zaostatka pripalo je Kolumbijcu Jarlinsonu Pantanu, treće Poljaku Rafalu Majki s 1:26 minute zaostatka. Đurasek je ušao ciljem šest sekundi poslije Poljaka. Drugi hrvatski predstavnik Robert Kišerlovski zauzeo je 101. mjesto s više od pola sata zaostatka.
Četiri etape prije kraja najveće biciklističke utrke Froome ima 2:27 minuta prednosti pred Nizozemcem Baukeom Mollemom i 2:53 ispred sunarodnjaka Adama Yatesa. Đurasek je na 51. mjestu s 1 satom i 43 minute zaostatka. Kišerlovski je šest mjesta slabiji s dodatnih pet minuta minusa.