Dubravka/Zagorac prvak 1. ŽNL

Vinica i Beretinec prvaci 2. i 3. ŽNL

18. 06. 2018.

Dugo očekivani derbi između Ivančice i Dubravke/Zagorac, koji je odlučivao o prvaku, na koncu je pripao gostima. Na igralištu u Ivancu skupilo se čak 500 gledatelja, a većina domaćih navijača doživjela je hladan tuš već u prvoj minuti kada je Davor Toplak doveo Dubravku u vodstvo. Ivančica je stigla do izjednačenja u prvoj minuti nastavka golom Tomislava Jagića, međutim svojim drugim golom sve nade domaćina pokopao je ponovno Davor Toplak u 61. minuti. Utakmica je bila prilično nervozna. Gosti su zaradili četiri žuta kartona i to uglavnom zbog grube igre, a domaćin samo jedan. U zadnjoj minuti crvene kartone zaradili su Gregur i Toplak zbog međusobnog naguravanja. Dubravka/Zagorac tako je ipak osvojila naslov prvaka i plasman u Četvrtu ligu Varaždin – Čakovec.
U Drugoj ŽNL Vinica je već odavno osigurala naslov, a u slavljeničkoj atmosferi na svojem je terenu s 5:1 svladala Dinamo iz Babinca. Drugo mjesto pripalo je Slobodi iz Tužnog koja je u izravnom dvoboju pobijedila varaždinsku Slobodu ŠN 1:0 i tako prekinula njezin niz od šest uzastopnih pobjeda. Jedini strijelac na utakmici bio je Hruškar u 55. minuti. Mladost Varaždin bila je uspješna na gostovanju u Sračincu te je golovima Rogeka i dvaput Lončarića pobijedila 3:0.
U Trećoj ŽNL prvak Beretinec lako je prošao gostovanje kod Omladinca gdje je slavio s visokih 6:2. Udarnik iz Kučana Donjeg pak je protiv posljednjeplasiranog Vratna upisao uvjerljivu 4:0 pobjedu koja mu je bila dovoljna za 5. mjesto. Strijelci za Udarnik bili su Sermek, Lončarić, Ismajlovski i Horvat.

Prva ŽNL, 26. kolo: Ivančica – Dubravka/Zagorac 1:2, Podravac (SE) – Mladost (M) 2:1, Obreš – Zadrugar 4:1, Lepoglava – Rudar 6:0, Drava – Polet Cestica 4:3, Budućnost – Polet Tuhovec 0:4, Mladost (Š) – Plitvica (S) 0:1. Konačni poredak: 1. Dubravka/Zagorac 59, 2. Ivančica 53, 3. Polet (T) 46, 4. Obreš 45, 5. Drava 44, 6. Podravac 43, 7. Mladost (M) 38, 8. Polet Cestica 36, 9. Plitvica (S) 34, 10. Mladost (Š) 26, 11. Budućnost 23, 12. Rudar 22, 13. Zadrugar 21, 14. Lepoglava 18.
Druga ŽNL, 26. kolo: Sračinec – Mladost (Vž) 0:3, Trnje – Orač 5:4, Sloboda (T) – Sloboda ŠN 1:0, Nova Ves – Čevo 2:2, Karlovec – Novakovec 0:1, Vinica – Dinamo (B) 5:1.
Konačni poredak: 1. Vinica 64, 2. Sloboda (T) 56, 3. Sloboda ŠN 54, 4. Čevo 53, 5. Orač 39, 6. Mladost (Vž) 37, 7. Dinamo 01 34, 8. Dinamo (B) 33, 9. Trnje 31, 10. Nova Ves 30, 11. Novakovec 17, 12. Karlovec 11, 13. Sračinec 8, 14. Dinamo (A) 6.
Treća ŽNL, 27. kolo: Klenovnik – Podravac (Sv) 0:2, Omladinac – Beretinec 2:6, Vratno – Udarnik 0:4, Bratstvo – Mladost (VT) 3:2. Konačni poredak: 1. Beretinec 61, 2. Podravac 48, 3. Mladost (VT) 44, 4. Vindija 40, 5. Udarnik 36, 6. Omladinac 31, 7. Klenovnik 27, 8. Bratstvo 20, 9. Vratno 4.