Dragovoljčev „blitzkrieg“ za tri velika boda

Varaždin - Hrvatski dragovoljac 0:2

05. 11. 2018.

Varaždin je nastavio sa rasprodajom bodova ove jeseni. Hrvatski Dragovoljac apsolutno zasluženo došao je do pobjede i tako Varaždin još više udaljio od glavnog cilja – Prve lige.
Osjetilo se već na početku utakmice kako u domaćim redovima nema svježine i potrebne agresivnosti. Rijeka je za to bila glavni „krivac“. Znao je to i Karačić pa je na klupi ostavio Joku Golubara kako bi ga malo odmorio. Morao je opet, baš kao i Mumlek donedavno, zbog pravila o tri mlada igrača kemijati pa se u sastavu našao Havelka u sredini, Perković na desnom boku i Miklić iza Benka. Nikako to nije išlo, iako je Varaždin imao inicijativu.
Prvih 17. minuta uspavanka, a onda je Ćelić, nakon kornera, pucao glavom preko gola. Onda su malo zaprijetili i Dragovoljci pa je Havojić prvo u 24. minuti pucao iz slobodnjaka preko gola, a onda, deset minuta kasnije nakon solo prodora, u Mrmića. U 35. minuti Benko je nakon centaršuta Perkovića pogodio stativu, a u 45. minuti škaricama je pucao gotovo iz mrtvog kuta preko gola. U drugi dio Karačić uvodi dva nova igrača. Sasvim logično, vadi Havelku i Miklića, a uvodi Vuka i Golubara. Nešto je Varaždin malo jače stisnuo gas i Vuk je u 53. minuti s par metara promašio veliku priliku. Bilo je još nekoliko dobrih situacija iz kojih se moglo napraviti više, ali igrači Varaždina previše su komplicirali, umjesto da su jednostavnije reagirali. I onda u 61. minuti šok. Kolarić je izgubio loptu na nekih 30 metara u svom polju, Ćorić je napravio prodor i s dvadesetak metara opalio i pogodio donji lijevi kut Mrmićevih vrata. Nisu se Karačićevi igrači niti snašli, a već je bilo 0:2. Sijevnula je brza kontra, loptu je u šesnaestercu dočekao Havojić, opalio „vanjskom“ i poslao je u mrežu Mrmića. Varaždin je bio potpuno izgubljen. Tek pred kraj stvorili su nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao.
U svakom slučaju ovo je težak poraz koji bi Varaždin mogao skupo stajati. Bili su donedavno u komfornoj situaciji, činilo se kako će se prošetati drugom ligom, a sada će morati dobro zapeti još ova dva kola, a onda u zimi „presložiti“ momčad. Da stvar bude gora, sljedeće subote idu u goste Šibeniku koji je svladao Kustošiju u gostima.

Izjave nakon utakmice:
Davor Mladina, trener Hrvatskog dragovljca: Kontinuitet dobrih igara danas smo naplatili protiv ozbiljne ekipe Varaždina. Mislim da je Varaždin već mislima bio u Šibeniku što sam vidio i po početnom sastavu jer njima ta utakmica nosi ne tri, nego šest bodova. Čestitam mojim igračima na dobro odrađenoj utakmici.
Branko Karačić, trener Varaždina: Neugodan i bolan poraz. Malo smo rezervirano ušli u utakmicu. Dragovoljac je bolje stajao na terenu, ali kako je utakmica odmicala počeli smo se buditi i stvorili smo dvije stopostotne šanse. Bilo je previše neodlučnih reakcija u tim situacijama. U drugom poluvremenu uveo sam Vuka i Golubara i sve je dobro išlo do prvog gola gostiju. Slabo smo reagirali bez obzira na odličan šut Ćorića. Potom smo dobili i drugi gol nakon greške indisponiranog Perkovića. Sigurno da nije bilo svježine u našoj igri nakon susreta s Rijekom, ali tu nismo mogli previše reagirati s obzirom na postojeći kadar. Ipak, vjerovao sam da ta ekipa može podnijeti pritisak, ali očito smo prenervozno ušli u drugi dio i gosti su to iskoristili.

Varaždin – Hrvatski dragovoljac 0:2
Varaždin – stadion Varteksa. Gledatelja: 1.000. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek). Žuti kartoni: Hasan (HD), Perković, Senić, Havelka (Vž).
Strijelci: 0:1 Ćorić (61), 0:2 Havojić (63)
Varaždin: Mrmić, Perković, Čelić, Senić, Bamidele, Jertec, Havelka (od 46. Golubar), Kolarić, Miklić (od 46. Vuk), Benko, Glavica (od 76. Sačer).
Hrvatski dragovoljac: Šubarić, Miličević, Filipović, Žugaj, Bilić, Ćorić (od 87. Cetina), Hasan, Burić, Majstorović, Alghoul (od 90. Ćerdić), Havojić (od 84. Žužul).

Rezultati 11. Kola Druge HNL: Kustošija – Šibenik 0:1, Varaždin – Hrvatski Dragovoljac 0:2, Hajduk – Sesvete 1:0, Dinamo – Međimurje 1:0, Lučko – Solin 2:0, Dugopolje – BSK 1:0. U ponedjeljak igraju Osijek i Zadar.
Poredak: 1. Dinamo II 22, 2. Šibenik 21 (utakmica manje), 3. Varaždin 19, 4. Osijek II 18 (utakmica manje), 5. Hajduk II 16, itd.