Dabrovi osigurali treće mjesto

Sigurni proti Zameta

19. 05. 2016.

Iako umorni od Final foura Kupa Hrvatske Dabrovi su rutinirano odradili posao protiv Zameta. Pobijedili su 29:25, teoretski osigurali treće mjesto, ali i teoretski ostali u „igri“ za drugo mjesto i SEHA ligu. Kako? Pobijede li Nexe s deset razlike i to se može ostvariti bez obzira što će se neki zlobnici na ovo cinično nasmijati.

Što se tekme sa Zametom tiče Vujovićevi dečki postavili su se autoritativno od samog početka unatoč tome što se Riječani veći dio prvog poluvremena nisu dali „razvaliti“. Varaždin je vodio uglavnom sa dva do tri razlike, ali je malo popustio pred kraj kada su gosti uspjeli izjednačiti (11:11).

Međutim, brzo su stvari sjele na svoje mjesto. S dva gola Marčeca i dva gola danas odličnog Šipića, te po jednim Horvata i Tokića, poluvrijeme je završilo sa plus pet (17:12) za domaće. Nastavak nije ponudio ništa novo. Zamet svjestan da ne može više ništa napraviti održavao je „minus“ koliko je mogao iako su im domaći u dva navrata napravili plus osam, da bi na koncu završilo s „pristojnih“ 29:25. Sjajna su bila oba vratara, Šipić i Črnila, nezaustavljiv je bio Šipić, uobičajeno dobar bio je Horvat, ali i Tokić koji je imao samo jedan promašaj (6/7).

GRK Varaždin – Zamet 29:25 (17:12)

Varaždin – dvorana na Dravi. Gledatelja: 200. Suci: Emanović, Mikić
GRK Varaždin: Špikić (12), Črnila (7), Šipić 8, Vučko, Hutinec, Novak, Horvat 7, Vincek, Vidaček 2, Tokić 6, Lind 3, Hirš, Levak, Grbac, Marčec 3.
Zamet: Đurica (2), Slavić (5), Hrvatin 6, Lončarić, Tubić, Stanojević 3, Glavaš 1, Kovačević 4, Golik, Jelušić 5, Valković 2, Grozdek 1, Majić 1, Miličević 2.
Sedmerci: Varaždin 4/6, Zamet 1/3. Isključenja: Varaždin 6, Zamet 3.