Česi iznenadili Dance, Španjolci slavili protiv Mađara

Rukometni Euro u Varaždinu

16. 01. 2018.

Rukometaši Španjolske upisali su i drugu pobjedu u skupini D Europskog prvenstva u Varaždinu. U Areni, pred 3.500 gledatelja, pobijedili su Mađarsku 27:25, poluvrijeme 13:12.
Mađari su dvaput imali prednost od jednog pogotka na početku susreta, a najveća španjolska prednost u prvom dijelu bila je +3. U 45. minuti Mađari su izjednačili na 20:20, ali Španjolci se odvajaju i pogocima Arine i Rivere održavaju dva razlike do kraja.
Španjolsku su sa po četiri pogotka predvodili Rivera, Alex Dujshebaev, Arino i Figueras, dok je kod Mađara najefikasniji bio Banhidi sa šest golova.
Španjolci su tako osigurali drugi krug i ostanak u Varaždinu, a Mađari će posljednju priliku za to imati u srijedu protiv Čeha.
U drugoj sinoćnjoj utakmici skupine D rukometnog Europskog prvenstva Češka je pobijedila Dansku 28:27, poluvrijeme 15:16.
Pred više od 4000 navijača u varaždinskoj Areni dvije su se reprezentacije izmjenjivale u vodstvu u prvom dijelu, da bi u drugom Danska u dva navrata imala po tri gola prednosti, u 45. minuti 23:20. Česi stižu do 24:24, a potom se igra „gol za gol“, a onaj vrijedan dva boda za konačnih 28:27 za Češku postiže Horak.
Čehe je predvodio Zdrahala s osam golova, a Dance Hansen sa sedam golova.
Nakon dva kola Španjolci imaju četiri boda, Danci i Česi po dva, a Mađari su bez bodova. U srijedu u posljednjem kolu Češka igra s Mađarskom, a Španjolska s Danskom. Najbolje tri reprezentacije ostaju u Varaždinu, u drugom krugu, u kojem će im se priključiti i tri najbolje reprezentacije iz zagrebačke skupine C. Nakon dva kola Makedonija ima 4, Njemačka 3, Slovenija 1 i Crna Gora 0 bodova.