Košarkaši Vindije krenuli pobjedom

Dubravčan - Vindija 59:85

16. 10. 2017.

Košarkaši varaždinske Vindije novu sezonu počeli su pobjedom kod Dubravčana 85:59 (24:24, 24:9, 21:7, 16:19). Utakmicu je komentirao trener Varaždinaca Dražen Cesar: „Nakon osvojenog turnira jedva su igrači dočekali početak natjecanja. Prvo kolo uvijek je interesantno iz više razloga, želiš se dokazati, želiš pokazati što si radio i želiš pokazati da si napredovao u odnosu na prošlu godinu. Sve navedeno smo htjeli pokazati u 1. četvrtini, jednostavno smo htjeli riješiti odmah utakmicu. Nažalost, ništa od navedenog nismo pokazali, obrana je bila mekana, dali smo im drugi napad, što govori podatak da smo primili 24 koša u tih deset minuta, a napadački smo bili dobri. Dogovorili smo ako ne dignemo razinu obrane, cijelu utakmicu ćemo se mučiti i na pragu smo da primimo 100 koševa. Negativnu tremu smo odbacili, ostala je samo ona pozitivna koja znači odgovornost, pokazali smo naše pravo lice, podigli razinu agresivnosti u obrani na više, što je rezultiralo s primljenih 16 koševa u 20 minuta. Dobra obrana otvara i lagani tranzicijski napad gdje smo u tom periodu zabili 45 koševa, mada smo imali i 7 izgubljenih lopti u tranziciji, što je bio plod velike želje i brzopletosti. S time bi utakmicu puno prije riješili. Na krilima napadački odličnih Bađuna 28 koševa, Kuparića 25 i Kosa 13 koša, te kad im pridodamo obrambeno dobre Cesarca, Šanteka i Kovačića, utakmicu smo mogli i riješiti puno prije 28 minute. Do 30 minuti smo otišli na + 30 i to je bio znak da svi osjete parket. Stvari koje su novitet u igri je da smo znali odgovoriti na njihovih 10 napadačkih skokova s naših 14 napadačkih skokova. Pomalo nerealno, u nekim fazama utakmice, šut nas je služio, preko 70 % šuta smo imali. Stvari koje nisu štimale, previše izgubljenih lopti i to u fazi tranzicije, preduga adaptacija u igri u obrani. Ali kad pogledamo dvije četvrtine izvrsno odigrane u oba smjera, prostora za napredak ima, za prvo kolo sasvim dovoljno. Najljepše je učiti iz pobjede a ne iz poraza, jer i tu ima dosta pogrešaka.“ U 2. kolu Vindija će igrati protiv Donjeg Kraljevca.