AK Varaždin prvi, TK Marathon šesti na Zagrebačkom maratonu

Goričanec pojedinačno 13.

09. 10. 2017.

Gotovo 10000 trkača i trkačica nastupilo je u nedjelju na 26. Zagrebačkom maratonu u tri discipline – maratonu, polumaratonu i utrci građana na 5 kilometara.
Idealno vrijeme za trkače rezultiralo je i s 3 nova rekorda ovog natjecanja. U muškom maratonu izvrstan rezultat istrčao je pobjednik Kenijac Wyclifee Kipkorir Biwot i postao prvi maratonac koji je ovu stazu istrčao za manje od 2 sata i deset minuta – 2:09:55. Najbolji plasirani hrvatski maratonac bio je Robert Radojković na 6. mjestu s 2:27:58. Najbrža u ženskom maratonu bila je Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio s novim rekordom Zagrebačkog maratona 2:30:15. Najbolja hrvatska predstavnica bila je Bojana Bjeljac koja je bila treća s 2:38:38. Bjeljac je aktualna pobjednica i rekorderka Varaždinskog polumaratona.
Održano je i ekipno prvenstvo Hrvatske u maratonu, a naslov je osvojio AK Varaždin u ukupnom vremenu 8:19:23 – Igor Goričanec je pojedinačno bio 13. (2:39:23), Tihomir Cenko 21. (2:45:48) i Marijan Huzjak 29. (2:54:12). Drugo mjesto pripalo je AK Dubrovnik (8:23:06), a treće AK Sljeme (8:24:06). Šesti je bio varaždinski TK Marathon 95 (9:41:20) – Saša Moslavac pojedinačno 46. (3:05:11), Mario Pongračić 66. (3:14:18) i Franjo Korošic 82. (3:21:51).
Kod seniorki naslov ekipnih prvakinja Hrvatske osvojile su trkačice iz AK Sljeme u ukupnom vremenu 9:02:12, drugo mjesto pripalo je AK Maksimir (9:27:33), a treće AK Dubrovnik (9:57:05).
U sklopu 26. Zagrebačkog maratona održano je i Prvenstvo Balkana u maratonu na kojem su uspješno nastupili hrvatski predstavnici osvojivši tri medalje, a svi su istrčali i svoje osobne rekorde. Najbolje plasirana bila je Bojana Bjeljac koja je u konkurenciji maratonki osvojila drugo mjesto u vremenu 2:38:38 što je i drugi rezultat svih vremena u Hrvatskoj na ovoj disciplini. Odmah iza nje, na trećem mjestu, bila je Matea Matošević s 2:41:42. U muškoj konkurenciji Robert Radojković je bio treći u vremenu 2:27:58, a drugi naš predstavnik Goran Grdenić četvrti s 2:31:25. Naslove prvaka Balkana osvojili su Olivera Jevtić iz Srbije u konkurenciji maratonki s 2:35:31 i Yavuz Agrali iz Turske u konkurenciji maratonaca s 2:18:22.