Nedeljanec grabi prema tituli prvaka

Prva županijska liga

23. 05. 2016.

Nedeljanec suvereno kroči Prvom županijskom ligom, ali izgleda kako mu za pobjedu uvijek treba malo više „poticaja“. Ovoga puta taj „poticaj“ dao mu je Mario Grabrovec koji je u 25. minuti doveo Slogu u vodstvo. Levatić je u 36. izjednačio, a pobjedu Nedeljančana osigurali su Habulan u 44. i Pero Rog u 71. minuti. Sasvim dovoljno da se zadrži pet bodova fore u odnosu na Polet.

A Polet je zaustavio pobjedonosnu seriju Ivančice. U Grabi je bilo vrlo uzbudljivo. Cestičani su preko Knušteka i Vidrača poveli 2:0. Smanjio je mladi Darko Jagić u 50., a Hutnski u 69. minuti opet odveo domaće na dva razlike. Jerebić tri minute kasnije vraća nadu gostima, da bi Sandi Martan sa dva gola, u 78. i 89. minuti, riješio pitanje pobjednika.

Bednja je ispustila bodove na domaćem terenu protiv Mladosti iz Šemovca. Magdalenić je Šemovčane doveo u vodstvo u 26. minuti, a onda su domaći preko Kuljia u 32., Hercega u 49. i Đurina u 55. minuti okrenuli na 3:1. No Mladost se nije predala. Sajko je prvo u 80. smanjio na 3:2, a u drugoj minuti sudačke nadoknade i izjednačio na 3:3.

Prva ŽNL, 23. kolo: Polet – Ivančica 5:2, Nedeljanec – Sloga 3:1, Bednja – Mladost (Š) 3:3, Plitvica (S) – Rudar 2:3, Mladost (M) – Drava 1:0, Čevo – Obreš 1:0, Orač – Dubravka 1:1.

Poredak: 1. Nedeljanec 58, 2. Polet Cestica 53, 3. Bednja 48, 4. Dubravka 33, 5. Obreš 31 itd.