38. Novogodišnja utrka

Već tradicionalno Varaždin je u Novu godinu ušao Novogodišnjom utrkom, prvom sportskom manifestacijom u Hrvatskoj, ali i šire.

01. 01. 2016.

I ove je godine pobijedio Mađar Gregor Laszlo iz Benedek Tima koji je stazu u duljini 6,4 kilometara istrčao za 20 minuta i 21 sekundu.

Drugi je s tri sekunde zaostatka bio Tamasz Nagy također iz Benedek Tima dok je treće mjesto zauzeo njihov klupski kolega Adam Halasz. On je dionicu od 6,4 kilometara istrčao za 20 minuta i 31 sekundu. Što se tiče domaćih trkača najbolji je bio Tomislav Kukec iz AK Dinamo-Zrinjevac. Na kraju je bio četvrti.

Mađarka Zita Kacser, također iz Benedek Tima, pobijedila je u ženskoj konkurenciji. Stazu dugu 6,4 kilometara istrčala je za 22 minute i 43 sekunde. Druga je bila Tunde Szabo iz Pecsa s 12 sekundi zaostataka, a treća Valentina Belović iz AK Varaždin. Ona je utrku završila u vremenu 23 minute i 28 sekundi.

Na 38. Novogodišnjoj utrci sudjelovalo je ukupno 212 trkača i trkačica. Dodajmo da je u juniorskoj konkurenciji pobijedio Marko Gregurec iz AK Koprivnica. Kod juniorki pobijedila je Paula Šimunčić iz AK Sloboda. Organizator utrke je varaždinski Atletski klub Sloboda, a ovogodišnja utrka bila je 38. po redu.