Zoran i Dinko 3. na Moslavina trailu, a Simona 4. na 3000 m

AK Varaždin

10. 07. 2020.

U Podgariću je u organizaciji kluba Jump održan 2. Moslavina trail. Nastupiti se moglo u više različitih utrka, a članovi AK Varaždin Zoran i Dinko odlučili su se za utrke na 18 km i 28 km. U najduljoj utrci dana Zoran Križanić osvojio je odlično 3. mjesto u generalnom poretku. Zoranu je za pretrčati ovu zahtjevnu dionicu trebalo 2:51:18. Ispred njega su bili samo Goran Papeš (Zagorje Adventure Team) na 2. mjestu u vremenu 2:50:16 te pobjednik utrke Tomislav Barkić (KCIPT Samobor) kojemu je za pobjedu trebalo 2:48:50. U utrci na 18 km (visinska razlika 797 m) Dinko Solić je također osvojio odlično 3. mjesto u vremenu 1:55:10. Ispred Dinka bio je Igor Vuković (Udruga maratonaca SMŽ “Heroji ne umiru”) na 2. mjestu u vremenu 1:48:16 i pobjednik utrke Stjepan Žanić (AK Maratonjare) u vremenu 1:46:53.

U Čakovcu je u organizaciji AK Međimurje održano PH za mlađe juniore i mlađe juniorke. I na ovom natjecanju klub je također imao predstavnicu – mladu i perspektivnu Simonu Jambrošić koja je nastupila u utrci na 3000m. Simona je ovu utrku po velikoj vrućini hrabro otrčala i osvojila vrlo dobro 4. mjesto s rezultatom 11:00,73.