Zelengaj uvjerljiv, neočekivan poraz Nedeljanca

4. HNL Vž-Čk

11. 09. 2017.

Aktualni prvak Polet iz Svetog Martina na Muri nije imao milosti za ionako slabašnu Plitvicu iz Gojanca koja je ove godine očito „kanta za napucavanje“ svim momčadima. Polet je pobijedio 5:1, a Plitvica je ovim porazom samo zadržala prosjek od pet primljenih golova po tekmi. U dosadašnja četiri odigrana kola primila ih je točno 20, uz samo tri postignuta.
Susjedi Gojančana, Nedeljančani, neočekivano su doma poraženi od novajlije u ligi, Dinama iz Domašinca, 2:0. Oba gola za goste postigao je Stjepan Krznar.
Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Donjem Kućanu. Tamo je Mladost iz Preloga protiv domaćeg Zelengaja nakon 15 minuta igre imala vodstvo od 2:0 (Golubić i Tišljarić), ali Kućanci su se brzo trgli i do kraja poluvremena poravnali preko Leskovara i Vilima Horvata. U nastavku su Vrbanić, Ernest Horvat i Soldatek odveli svoju momčad do visoke 5:2 pobjede.
Rezultati 4. kola Četvrte lige Varaždin – Čakovec: Polet – Plitvica 5:1, Zelengaj – Mladost Komet 5:2, Rudar – Podravina 0:0, Sloboda – Međimurec 1:1, Sloga – Pušćine 2:0, Novi Marof – Nedelišće 0:1, Nedeljanec – Dinamo 0:2, Bednja – Jalžabet 2:0.
Vodi međimurska trojka Polet i Nedelišće s 12 te Dinamo s 10 bodova. Zelengaj je na 7. mjestu sa 6, Nedeljanec na 14. s jednim, a Plitvica posljednja 16. bez bodova.