Vindija poražena u samoj završnici

2. košarkaška liga sjever

11. 02. 2019.

Sva tri predstavnika naše županije u 12. kolu Druge košarkaške lige Sjever doživjela su poraze. Bez obzira što je igrala protiv lidera prvenstva Podravca, Ivančica je, čini se, upala u malu krizu. Podravac ih je doma lako svladao s 34 razlike, a već nakon poluvremena imao je plus 23. Smontara je sa 23 koša bio najefikasniji kod Ivančana, a Zadravec sa 32 koša kod Podravca. Vindija se cijeli tjedan marljivo pripremala za Bjelovar, ali je opet izgubila. Prve tri četvrtine sve je išlo u dobrom smjeru, Cesarova je momčad stalno vodila, međutim u posljednjoj dionici Bjelovarčani okreću vodu na svoj mlin i dolaze do pobjede.
– Kada punih 37 minuta vodiš i izgubiš tekmu onda moraš biti žalostan. Prvo poluvrijeme odigrali smo gotovo bez greške. Njihovog najboljeg strijelca Vrinjanina potpuno smo zaustavili, imali smo skok pod kontrolom, u jednom trenutku imali smo i 15 razlike. U drugom djelu Bjelovarčani su počeli igrati neku atipičnu obranu za koju nismo imali rješenja, a na kraju su uz malo sreće i naših deset promašenih bacanja došli do pobjede – rekao nam je trener Vindije Dražen Cesar. Najraspoloženiji kod Vindije bio je Jakšić sa 18, a u redovima Bjelovara Kelava sa 23 koša.
Niti Grafičar nije bolje prošao. U Ivanovcu je izgubio od Međimurja deset razlike. Iako oslabljeni, sa nekolicinom juniora u sastavu, Ludbrežani su se dobro držali veći dio tekme, ali na kraju je iskustvo presudilo. Međumurce je prema pobjedi opet predvodio Drk sa 24 koša, dok je kod Grafičara najefikasniji bio Prprović sa 24 koša.

Rezultati 12. kola Druge košarkaške lige Sjever: Labrada Žurko – Radnik 91:85 (43:48), Ivančica – Podravac 76: 110 (28:51), Vindija – Bjelovar 65:69 (39:31), Međimurje – Grafičar 79:69 (40:35), Virovitica – Koprivnica 77:92 (46:45).
Poredak: 1. Podravac 23, 2. Koprivnica 22, 3. Međimurje 21, 4. Grafičar 19, 5. Bjelovar 17, 6. Labrada 16 (-1), 7. Ivančica 16, 8. Virovitica 15, 9. Radnik 15, 10. Vindija 15..