Varteks i Polet uvjerljivi, vrijedna pobjeda Dubravke/Zagorac

4. liga Vž-Čk

21. 04. 2019.

Vodeći dvojac, Polet i Varteks, na Veliku je subotu bez većih problema prošao svoje prepreke.
Varteks je u Ludbregu svladao Podravinu 3:1. Šoštarić u 36. i Karić u 39. minuti napravili su vodstvo od 2:0, ali je u samoj završnici prvog dijela Borna Radić autgolom vratio Ludbrežane u život. Ako je i bilo nekih dilema u nastavku Šoštarić ih je otklonio svojim drugim golom u 72. minuti za sigurnih 3:1.
Polet je u Novom Selu Rok protiv domaćeg Omladinca lagano došao do pobjede od 4:0. Strijelci za uvjerljivu Kovačevićevu družinu bili su dva puta Mezga, Hozjan i Barat.
Dejan Car je s Dubravkom ostvario vrijednu pobjedu protiv svojeg bivšeg kluba Pušćina koje odnedavno vodi Rade Herceg. Sakač je Dubravku doveo u vodstvo u 47. minuti, izjednačio je Punčec deset minuta kasnije, a novu prednost i pobjedu domaćem sastavu donosi Katalenić u 73. minuti.
Nedeljanec je na vrućem gostovanju u Nedelišću izvukao bod, a možda je mogao i sva tri. Svakoj momčadi pripalo je po poluvrijeme. U prvom je bivši Varteksovac Leonard Mesarić doveo Nedelišće u vodstvo u 21. minuti, a u drugom je Emanuel Škvarić izjednačio osam minuta prije kraja. Remi je prema izvještajima i najrealniji ishod ovog dvoboja.

Rezultati 22. kola 4. lige Vž-Čk: Podravina – Varteks 1:3, Novi Marof – Mladost Komet 0:4, Omladinac – Polet 0:4, Dubravka/Zagorac – Pušćine 2:1, Nedelišće – Nedeljanec 1:1, Dinamo – Rudar 0:2. Međimurec i Jalžabet igraju danas, a Sloga i Bednja sutra.
Poredak: 1. Polet 51 (+65), 2. Varteks 51 (+50), 3. Bednja 45 (utakmica manje), 4. Nedelišće 36, 5. Pušćine 34, 6. Podravina 32, 7. Međimurec 32 (utakmica manje), itd.
Na tablici liste strijelaca vodi Tihomir Šoštarić iz Varteksa s 28 golova ispred Tomislava Medveda iz Poleta koji je postigao 25 golova.