Varteks izgubio, Stonesi čekali suca ispred stadiona

Varteks - Koprivnica 1:3

02. 10. 2017.

Varteks očito nekome smeta u Trećoj HNL. Nakon šoka doživljenog u Đakovu prije tri dana, u režiji suca, novi je stigao u nedjelju na stadionu Sloboda. Varteks je protiv Koprivnice izgubio 3:1, ali igrači, trener i naročito navijači potpuno su poludjeli. Ispred glavnog ulaza na stadion skupilo se nekih pedesetak ljutitih White Stonesa koji su čekali glavnog suca Marka Đurđeka iz Turčina ne bi li se s njime obračunali, a stiglo je i dosta policije.
Uglavnom, prvo poluvrijeme ove utakmice bilo je za zaborav. Nije bilo ni prilika, ni golova, igra s puno nepovezanih akcija. A onda u nastavku šou glavnog suca. U 55. minuti obrani gostiju pobjegao je Šoštarić, sam je krenuo prema golu, zaobišao i golmana koji ga u tom trenutku ruši. Za sve je to bio klasičan jedanaesterac osim za Đurđeka. Samo pet minuta kasnije zbunjene i ljutite Varteksovce još je više šokirao Brcković koji je doveo Koprivničane u vodstvo. Na 2:0 povisio je Jambrušić u 75. minuti, a pet minuta prije kraja nadu Varteksu vratio je Marjanović. Međutim u drugoj minuti sudačke nadoknade Jambrušić svojim drugim golom postavlja konačnih 3:1 za Koprivnicu.
Situacija se rasplela tek poslije 19 sati kada su jake policijske snage izvele suca sa stadiona i pod pratnjom ga odvele prema Turčinu.