Varaždinski plivač Jurica Pajtak osvojio čak osam medalja na državnom natjecanju u Rijeci

PK Barok

10. 09. 2024.

Na otvorenom plivačkom Masters državnom natjecanju, održanom u subotu u Rijeci, varaždinski plivač Jurica Pajtak ostvario je veliki uspjeh – nastupio je u osam utrka i isto se toliko puta penjao na postolje.

Natjecanje je okupilo 71 natjecatelja iz 21 kluba, a osim za hrvatske plivače, prijave su bile otvorene i za natjecatelje iz drugih zemalja, pa su tako nastupili i plivači iz Slovenije i Srbije.

Jurica Pajtak, koji za varaždinski Plivački klub Barok nastupa od samih početaka 2007. godine, natjecao se u osam utrka. U utrkama na 100 m leptir, 400 m i 800 m slobodno, 50 m i 100 m leđno osvojio je prvo mjesto, dok je na 50 m leptir i 100 m prsno bio drugi, a na 50 m prsno treći. U apsolutnoj kategoriji osvojio je 3. mjesto na 100 m leđno i 2. mjesto na 800 m slobodno.

– Za mene je ovo bilo vrlo uspješno natjecanje. Zadovoljan sam što smo planirane pripreme odradili na visokoj razini unatoč neplaniranim pauzama koje su bile neizbježne zbog moje primarne bolesti i očuvanja zdravlja. Naravno, u svakom isplivanom rezultatu, osim mene, zasluge imaju dugogodišnjo glavni trener PK Baroka Luka Vidović te Eugen Kanjir s kojim su odrađene kondicijske pripreme – kazao je Pajtak.

jurica pajtak - pk barok varazdin(2) jurica pajtak - pk barok varazdin(3) jurica pajtak - pk barok varazdin(4)