Varaždinci se iz Splita vraćaju sa sva tri boda, Torcida im pljeskala

NK Varaždin

05. 05. 2024.

Nogometaši Varaždina u nedjelju su gostovali kod Hajduka, u utakmici 33. kola SuperSport HNL-a i zabilježili pobjedu – jedan gol, velika tri boda!

Bio je to ukupno peti susret ovih dviju momčadi ove sezone. Hajduk je slavio u njih tri, dvaput u prvenstvu i jednom u SuperSport Hrvatskom nogometnom kupu, a jednom su momčadi podijelile bodove.

U prvom poluvremenu utakmica nije bila previše uzbudljiva s tek nekoliko napada jedne i druge momčadi, Varaždin je djelovao nešto konkretnije pa je publika na Poljudu svoje igrače “nagradila” zvižducima i tako ih i ispratila s travnjaka na kraju poluvremena.

U 54. minuti susreta sudac Toni Dadić odlučio je pogledati VAR, nakon kontakta Laminea i Sigura u kaznenom prostoru Varaždina. Provjera je potrajala nekoliko minuta, a sudac je odlučio kako kaznenog udarca ipak neće biti.

I onda u 67. minuti susreta šok za domaćine – Varaždin je poveo s 1:0, golom Domagoja Drožđeka, a Torcida je zapljeskala Varaždincima.

Malo nade domaćinima u 86. minuti donio je Rokas Pukštas koji je šutirao glavom s visine peterca, ali je njegov udarac završio preko gola.

I to je to! Hajduk – Varaždin velikih 0:1!