U Varaždin dolazi Slaven Belupo – Šafarić: Moramo preuzeti ulogu favorita i tražiti tri boda pred domaćom publikom

NK Varaždin

22. 08. 2024.

Momčad Varaždina će u sklopu 4. kola SuperSport HNL, u subotu, 24. kolovoza, od 18.15 na Gradskom stadionu u Varaždinu ugostiti Slaven Belupo.

Susjedski derbi najavljen je u četvrtak, a trener i sportski direktor Varaždina, Nikola Šafarić, na samom se početku osvrnuo na prošlotjedno gostovanje u Splitu s kojeg su se Varaždinci vratili bez bodova.

-Nakon utakmice s Hajdukom ostao je mali žal. Nakon dobrog prvog poluvremena, imali smo rupu od 15-20 minuta u drugom, gdje je Hajduk okrenuo utakmicu u svoju korist. Kasnije smo opet postavili igru i stvorili neke šanse, ali šteta što nismo izvukli više od rezultata 2:1. Moglo se, ali to je jedno iskustvo više, utakmica je iza nas i moramo se okrenuti Slavenu, napraviti dobru analizu. Dečki se moraju odmoriti i pripremiti za utakmicu – rekao je Šafarić.

Istaknuo je kako je utakmica sa Slavenom prva ove sezone u kojoj Varaždin mora preuzeti ulogu favorita i tražiti tri boda pred domaćom publikom.

-Bez pritiska, trebamo se posvetiti sebi, biti fokusirani na sebe, fokus da nam je 90 minuta, da nema padova i da osvojimo ta tri boda koja su nam jako bitna za nastavak prvenstva. Za sad su svi zdravi osim Thierrya Neversa koji je ozlijeđen. Ostali su svi spremni za utakmicu. Svaka je utakmica posebna za sebe. I Slaven će, naravno, isto kao i mi tražiti pobjedu, ali ne zanimaju nas previše oni. Mi se moramo nametnuti od prve minute da se oni bave više s nama. Trebamo dobro izgledati i želimo da se od prve minute vidi koja je kvalitetnija momčad – naglasio je Šafarić.

U zadnjih osam susreta ovih dviju momčadi, četiri su utakmice završile pobjedom Slaven Belupa, dvije pobjedom Varaždina, a dvije neriješeno.

–Iako nije dobar skor, zadnju smo pobijedili, ta mi je ostala u sjećanju i nadam se da ćemo nastaviti u tom tonu. Od zadnji puta je bilo puno promjena i kod njih i kod nas, tako da statistika pada u vodu. Svaka utakmica je sama za sebe, nitko neće razmišljati o statistici kada krene utakmica, imamo novih 90 plus minuta, maksimalno smo fokusirani na subotu i na utakmicu. Vjerujem u kadar koji imam i pokazali smo kroz pripremne utakmice da vrijedimo, da možemo i cijela ova momčad ima moje povjerenje i ja vjerujem da će sve doći na naplatu i da ćemo napraviti rezultat koji svi žele – zaključio je trener Šafarić.

Novinarima se obratio i lijevi bek Varaždina Antonio Boršić koji je rekao da je igrati sa Slaven Belupom uvijek zanimljivo.

–Znamo što nas čeka, već smo napravili analizu, uočili smo neke njihove mane i vrline, pripremamo se i idemo po tri boda. Slaven je uvijek je neugodan, tvrd, uvijek na mišiće, uz dva dobra krila. Znamo sve i to je to – rekao je Boršić.

nk varazdin press001 nk varazdin press002 nk varazdin press003 nk varazdin press004 nk varazdin press005