Uvjerljivom pobjedom protiv Šibenika, Varaždin skočio na četvrto mjesto prvenstvene tablice!

NK Varaždin

04. 03. 2023.

Nakon velike pobjede na Gradskom vrtu protiv Osijeka, NK Varaždin na domaćem je terenu uvjerljivo savladao i ekipu Šibenika te skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Ostvarilo se upravo ono što je najavljivao trener Mario Kovačević – vrijeme je da sebe i navijače nagrade jednom dobrom utakmicom doma. Tako je i bilo – Varaždin je Šibenik kažnjavao odličnim kontrama, a unatoč tome što su gosti imali loptu, prilika nisu.

Varaždinci su s pozitivnim rezultatom otišli već na predah. Naime, u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena loptu u mrežu odlično je pospremio Fran Brodić, da bi ubrzo nakon povratka iz svlačionica već u 54. minuti pobjedu potvrdio Tonio Teklić.

Utakmica 24. kola SuperSport HNL-a tako je završila uvjerljivom pobjedom Varaždina od 2:0 te nova tri boda za domaću momčad koja se ovime popela na 4. mjesto prvenstvene tablice. Sljedeća na redu je utakmica protiv sedmoplasirane Rijeke kod koje Varaždin gostuje iduće nedjelje s početkom u 15 sati.