58. izbor najboljih sportaša Varaždina u organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Varaždin

29. 01. 2021.

U tijeku je 58. izbor najboljih sportaša Varaždina u organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina. Tko će biti najbolja sportašica Varaždina 2020.?

Naslov brani streličarka Amanda Mlinarić, a u konkurenciji su i gimnastičarka Tamara Artić, tenisačice Lara Hrašćanec, Ana Mukić i Nika Svetec, atletičarka Klara Koščak i streljačica Tanja Perec.

Tamara Artić iz GK Vindija na Prvenstvu Hrvatske osvojila je drugo mjesto u višeboju, prvo mjesto s loptom i čunjevima, te drugo mjesto trakom.

Lara Hrašćanec iz TK Varteks igrala je u četvrtfinalu Prvenstva Hrvatske za seniorke u dvorani.

Klara Koščak iz AK Sloboda mlađeseniorska je prvakinja Hrvatske na 60 metara prepone u dvorani. Na Prvenstvu Hrvatske za seniorke bila je druga na 100m prepone, treća na 4x100m i 4x400m, a na Prvenstvu Hrvatske za seniorke u štafetama prva 4x200m i druga na 4x100m mješovito. Na Prvenstvu Hrvatske za juniorke u dvorani bila je prva na 60m prepone i treća u skoku u vis, a na otvorenom prva na 100m prepone i u skoku u dalj. Nastupila je za reprezentaciju u tromeču „Slovenija-Hrvatska-Srbija“ te osvojila peto mjesto na 60m prepone. Na Prvenstvu Balkana u dvorani za juniorke pobijedila je na 60m prepone i na 4x400m. Postavila je hrvatski rekord za mlađe juniorke na 60m prepone. Na Svjetskoj rang ljestvici mlađih juniorki drži prvo mjesto na 60m prepone.

Amanda Mlinarić iz Varaždinskog streličarskog kluba je svjetski dvoranski juniorski rekord i državni seniorski i juniorski rekord u raspucavanju 15/150. Na Svjetskom seniorskom dvoranskom kupu bila je peta. Vlasnica je svjetskog dvoranskog juniorskog rekorda i državnog seniorskog i juniorskog na 25m 586/600, državnog seniorskog i juniorskog na 18m 594/600, državnog juniorskog i seniorskog na 2×25+2x18m, 1180/1200. Osvojila je prvo mjesto na Prvenstvu Hrvatske u poljskom streličarstvu – field i Prvenstvu Hrvatske u metnom streličarstvu WA 2×50 + OR.

Ana Mukić iz TK Varaždin 1181 osvojila je drugo mjesto u parovima na Prvenstvu Hrvatske u dvorani, a na Prvenstvu Hrvatske ekipno šesto mjesto.

Tanja Perec iz SD Varaždin prvakinja je Hrvatske u zračnoj pušci, treća u malokalibarskoj pušci ležeći i treća u malokalibarskoj pušci trostav. Na finalu Kupa Hrvatske bila je peta. Nastupila je četiri puta za reprezentaciju (MST Ruše Slovenija, H&N Cup München).

Nika Svetec iz TK Varaždin 1181 osvojila je Prvenstvo Hrvatske u parovima u dvorani. Na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske bila je treća, a treća je bila i na ekipnom Prvenstvu Hrvatske.