Rijeka opet bolja od Varaždina u osmini finala Hrvatskog kupa

NK Varaždin

16. 12. 2020.

U osmini finala Hrvatskog kupa, već treću sezonu zaredom, Varaždin je ugostio Rijeku i, vjerovali ili ne, treći put zaredom utakmica je završila istim rezultatom, 1:2!

Na početku današnje utakmice nešto bolji bili su gosti, a Varaždin se uglavnom branio, no situacija se mijenja od 25. minute susreta kad je Varaždin pod vodstvom Zorana Kastela i Darija Jerteca konsolidirao redove i počeo s napadima. To je u 39. minuti rezultiralo pogotkom, a mrežu gostiju zatresao je Ivan Posavec.
Bio je to jedini gol u prvom poluvremenu.

Drugo je poluvrijeme počelo čestim napadima Rijeke, a nakon nekoliko neuspjelih pokušaja gosti su uspjeli – u 78. minuti utakmice Nino Galović pogađa za 1:1.
I onda šok za Varaždince u 92. minuti! Gol za pobjedu Rijeke postigao je Menalo i Rijeka prolazi dalje, u četvrtfinale Kupa.

Podsjetimo, Rijeka je trofej Rabuzinovo Sunce dosad osvajala šest puta, a u dvije prethodne sezone također je u osmini finala igrala s Varaždinom i slavila oba puta 2:1. Na kraju je i 2019. i 2020. bila pobjednik najmasovnijeg natjecanja.

Početni sastavi:

VARAŽDIN: Zelenika – Drožđek, Posavec, Benko, Senić, Obregon, Đurasek, Stolnik, Tkalčić, Pellumbi, Daničić
RIJEKA: Nwolokor – Galović, Murić, Čerin, Menalo, Štefulj, Tomečak, Capan, Smolčić, Lončar, Kulenović

izvor: aktualno.hr