Remi na Slobodi: Režić u 91. minuti donio bod Bumbarima

NK Varteks

11. 04. 2021.

Varteks je jučer u 18. kolu 3.HNL Sjever na Slobodi ugostio momčad Papuka iz Orahovice. Utakmica je završila rezultatom 2:2, nakon što su Bumbari poveli, a zatim u nadoknadi i izjednačili rezultat nakon preokreta gostiju.

Papuk prijeti već u 2. minuti kada pogađaju vratnicu, a Varteks uzvraća preko Patricka Kessea koji dobro prolazi kroz sredinu daje desno za Petra Lukana, ali njemu lopta prolazi preko noge.
Nježić u 10. minuti šalje dobru dugu loptu kroz sredinu, tamo je prihvaća Keča koji puca pokraj gola, ali se nalazi i u ofsajdu.
U 16. minuti Papuk vuče kontru, ali završni udarac ide pored gola. U 23. minuti Varteks dolazi u vodstvo. Malenović probija lijevi bok, nakon odbijanca šalje nisku loptu u sredinu, a tamo je dočekuje Kesse i zakucava za 1:0.
Ipak, gosti ubrzo izjednačavaju, a sam pred golom Jovana našao se Miroslav Rukavina.
Do kraja poluvremena Varteks još prijeti preko Vajagića i Kessea, ali rezultat ostaje isti.

Drugo poluvrijeme donosi još po jedan pogodak sa svake strane. Dobar pokušaj Papuk ima odmah početkom drugog dijela. Iz velike daljine lopta prolazi nekoliko centimetara od Jovanovog gola. Gosti u prednost dolaze u 59. minuti nakon što je Varteksova obrana blokirala prvo udarac Čavića, a zatim u drugom pokušaju isti igrač zabija neobranjivo u kut.
U 69. Vuković je opalio s 20 metara i pogodio prečku, dok minutu kasnije pokušava i Kesse, a lopta odlazi u korner. Papuk je u 82. minuti mogao zaključiti utakmicu nakon kontre, ali u situaciji 1 na 1 promašuju cijeli gol.
Igra se sudačka nadoknada, Bumbari imaju prekršaj s desne strane na 35 metara od gola. Kukec ubacuje, lopta se odbija u 16-ercu, nekako dolazi do Režića koji se nalazi na 6-7 metara od gola, a on zakucava loptu pored nemoćnog vratara za konačnih 2:2.

U sljedećem kolu Varteksu slijedi gostovanje u Ludbregu gdje će igrati protiv Podravine.