Prvi poraz Ivančice, remi Plitvice (G)

Županijske nogometne lige

15. 04. 2019.

Do ovog kola super uvjerljiva Ivančica doživjela je prvi prvenstveni poraz u Prvoj ŽNL. Na svojem terenu u Tužnom pobijedila ih je Sloboda 2:1. Poplatnik je u 23. minuti doveo domaće u vodstvo, poravnao je Božak u 76. iz jedanaesterca, a novo vodstvo i pobjedu Slobodi donio je Biškup sedam minuta prije kraja. Vinica je na Iliji, u šokantnoj utakmici punoj preokreta, pobijedila Obreš i 4:3 i tako došla Ivančici na samo četiri boda zaostatka. U subotu se protiv Budućnosti raspucala varaždinska Sloboda ŠN. Nakon samo 30. minuta igre, golovima Podnara, dva puta Ilievskog, Murslenovića i Sedlara Sloboda je vodila 5:0. U nastavku uspavanka u kojoj je Spasić u 49. minuti postigao počasni gol za Budućnost. Plitvica je u Tuhovcu nakon prvog dijela vodila golovima Jošue Horvata 2:0. Međutim, Potrebica u 59. i Bartolec u 83. minuti iz jedanaesterca ipak su spasili bod svojem Poletu.
U Drugoj ŽNL sve je zanimljivije jer sada čak pet momčadi ravnopravno sudjeluje u utrci za naslov. Vodeći Beretinec izgubio je od Zadrugara (4:2), što je iskoristio Čevo i pobjedom u Trnovcu (3:1) izbio sam na vrh prvenstvene ljestvice. Mladost iz Sigetca minimalnom je pobjedom protiv Mladosti iz Varaždinskih Toplica došla do drugog mjesta. Varaždinska Mladost, nakon prošlotjedne visoke pobjede protiv Dinama u Vrbanovcu, samo je remizirala s imenjakom iz Šemovca na domaćem terenu. Gosti su poveli preko Severa u 50. minuti, a izjednačio je Cepanec tri minute prije kraja.

Prva ŽNL, 18. kolo: Sloboda ŠN – Budućnost 5:1, Plitivica (S) – Podravac Kitro 2:0, Obreš – Vinica 3:4, Polet (C) – Drava 3:2, Mladost (M) – Zelengaj 4:2, Polet (T) – Plitvica (G) 2:2, Sloboda (T) – Ivančica 2:1. Poredak: 1. Ivančica 45, 2. Vinica 41, 3. Zelengaj 35, 4. Polet (T) 32, 5. Plitvica (G) 30, 6. Budućnost 30, itd.
Druga ŽNL, 18. kolo: Rudar – Lepoglava 1:0, Trnje – Čevo 1:3, Radnički – Dinamo (B) 3:2, Zadrugar – Beretinec 4:2, Novakovec – Dinamo 01 0:2, Mladost (S) – Mladost (VT) 1:0, Mladost (Vž) – Mladost (Š) 1:1. Poredak: 1. Čevo 37, 2. Mladost (S) 35, 3. Beretinec 34, 4. Zadrugar 33, 4. Radnički 32, 5. Dinamo 30, itd.
Treća ŽNL, 19. kolo: Vindija – Sračinec 4:5, Nova Ves – Vratno 3:0, Klenovnik – Omladinac 4:1, Podravac – Bratstvo 3:5, Orač – slobodan. Poredak: 1. Orač 48, 2. Nova Ves 43, 3. Klenovnik 29, 4. Podravac 23, 5. Vindija 19, itd.