Porazi Vindije, Ivančice i Grafičara

2. košarkaška liga sjever

18. 03. 2019.

Vindija je doživjela nesretan i nespretan poraz od Labrade na svojem terenu. Na žalost niti izuzetno raspoloženi Jakšić, koji je postigao 32 koša, nije pomogao. Vodili su Cesarovi dečki nakon prvog poluvremena 12 razlike (49:37), ali onda su nevjerojatno pali u zadnje dvije četvrtine što su gosti znali iskoristiti i odnijeli bodove. Vindija je i dalje pretposljednja na tablici, ali nema brige oko ostanka jer ove sezone iz lige ne ispada nitko. Uostalom Cesar tek stvara momčad za budućnost.
Grafičar je bez Manuela Novaka sasvim druga momčad. Ludbreške klince predvodio je Prprović, postigao je 31 koš, ali i to je bilo premalo da bi se stiglo do pobjede protiv solidnog Bjelovara koji je vodio cijelu utakmicu i na kraju zasluženo pobijedio. Virnjanin s 25 i Šobak s 24 koša bili su najefikasniji kod gostiju.
Ivančica nije imala šanse kod drugoplasirane momčadi prvenstva Međimurja, koje je već nakon prvih dvadeset minuta stvorilo prednost od 19 razlike (55:36). Ostatak tekme odigran je u revijalnom tonu. Drk s 28 i Krajačič s 18 koševa bili su najefikasniji kod Međimurja, a Bigec s 21 košem kod Ivančice.

Rezultati 17. kola Druge košarkaške lige Sjever: Vindija – Labrada Žurko 76:80, Međimurje – Ivančica 96:68, Virovitica – Radnik 88:82, Koprivnica – Podravac 80:112, Grafičar – Bjelovar 72:86.
Poredak: 1. Podravac 33, 2. Međimurje 31, 3. Koprivnica 30, 4. Bjelovar 26, 5. Grafičar 25, 6. Ivančica 23, 7. Labrada 23, 8. Virovitica 22, 9. Vindija 21, 10. Radnik 20.

U posljednjem 18. kolu sastaju se: Labrada Žurko – Grafičar, Bjelovar – Koprivnica, Podravac – Virovitica, Radnik – Međimurje, Ivančica – Vindija.