Počela jubilarna 10. Triatlon liga „Beciklin“

TK „Marathon95“

06. 07. 2021.

Protekle nedjelje, na prostorima Aquacitiya, održano je 1. kolo jubilarne 10. Triatlon lige „Beciklin“.

Po idealnom vremenu za natjecanje, u tri kategorije: sprint triatlon, supersprint triatlon i aquatlonu za najmlađe, ukupno je nastupilo 58 natjecatelja, što je za ovu vrstu sporta odlična brojka.

Natjecanje su otvorili najmlađi, natjecanjem u aquatlonu (70 m plivanje + 700 m trčanje); najbrža djevojčica bila je Leona Domislović, ispred Dore Horjan i Lane Mržljak Branilović, dok je kod dječaka prvo mjesto osvojio Dominik Domislović, drugi je bio Fran Težački, a treći Borna Večerić.

U najzastupljenijoj disciplini, supersprint triatlonu (375 m plivanje + 14 km bicikl + 2,5 trčanje), prvo mjesto odnijela je Zara Horjan, druga je u cilj ušla Štefica Bubnjarić, dok je treća bila Tihana Kišak. Kod muškaraca pobjedu je odnio Goran Kočiš, drugi je bio Emerik Večerić, dok je treći bio Ivan Avirović.

U najtežoj disciplini, sprint triatlonu (750 m plivanja + 21 km bicikla + 5 km trčanja) pobijedio je u Robert Špoljar, dok mu je za vrat puhao Vjeran Skupnjak. Treći je bio Neven Radotović. U sprint triatlonu su nastupile dvije žene, prvo mjesto je osvojila Dijana Radotović, ispred Jadranke Težački.

Iz TK „Marathon95“ zahvaljuju svim sudionicima i posjetiteljima, prije svega redovitim i dugogodišnjim gostima, te isto tako vjernoj ekipi TK „Rudolf Perešin“ iz Stubice, kojima je varaždinska triatlon liga postala nezaobilazna destinacija.

Zahvaljujući glavnom sponzoru, Trgovini „ Beciklin“, osigurano je par lijepih nagrada u tomboli, koja će biti na kraju svakog kola. Također, tu je i redovit sponzor, Servis viličara „Cmrečak“.

Sljedeće kolo Triatlon lige „Beciklin“ na rasporedu je u nedjelju, 18. 7. sa startom u 9:00 sati.

triatlon1 triatlon5 triatlon6 triatlon7 triatlon8 triatlon9 triatlon11 triatlon12 triatlon13 triatlon14