Pet medalja Cvetka i Štefinec na Otvorenom prvenstvu Hrvatske

PK Barok

24. 06. 2019.

U protekla je tri dana u Zagrebu, na bazenu Svetice, održano plivačko Otvoreno prvenstvo Hrvatske. Nastupilo je 190 natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Austrije, Njemačke, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Jordana i Irana.
Varaždinski PK Barok predstavljalo je dvoje nnjihovih najboljih plivača – Luka Cvetko i Martina Štefinec. Luka je izborio nastup na 50 m i 100 m leđno, te 50 m i 100 m slobodno, dok je Martina izborila nastup na 50 m i 200 m prsno. Oboje su se kvalificirali u popodnevna A finala.
Luka je osvojio 3. mjesto na 50 m slobodno te srebro s novim osobnim rekordom na 100 m slobodno. U otvorenoj kategoriji na 100 m slobodno osvojio je 3. mjesto, dok je na 50 m leđno bio četvrti.
Martina je bila izvrsna na 50 m prsno i tako osvojila 3. mjesto u apsolutnoj kategoriji i otvorenoj kategoriji, dok je na 200 m prsno s novim osobnim rekordom zauzela 4. mjesto.