Otvoreno prvenstvo grada Zagreba u dvorani, lige Globetka, Prelog i Ivančica

AK Varaždin

24. 01. 2022.

U subotu, 22.01.2022. u Zagrebu je u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza održano Otvoreno prvenstvo grada Zagreba u dvorani. S obzirom da je to bilo prvo službeno natjecanje u ovoj godini, mnogi klubovi iskoristili su upravo to natjecanje za nastup i testiranje najboljih, a ujedno da i neki novi članovi pokušaju istrčati zadane norme za predstojeća službena prvenstva u dvorani.

Naravno da smo i mi iskoristili ovu mogućnost te je čak sedam naših članova nastupilo na ovom natjecanju. Neki su već “okusili” ovu dvoranu, ali za veliku većinu to je bilo jedno potpuno novo i neobično iskustvo. Svi naši dečki nastupili su u utrci na 3000m dok je samo Jakov Štampar (mlađi junior) nastupio u utrci na 600 m.

Najbolji rezultat od naših ostvario je naš najbolji trkač Andrej Hladnik koji je u kontroliranoj utrci istrčao osobni rekord u vremenu 9:08,64 i istrčao zadanu normu (9:15) za predstojeće seniorsko PH u dvorani koje će se održati 26.02.2022. Ovim rezultatom Andrej je osvojio 6. mjesto u generalnom poretku od 20 natjecatelja u utrci.

Pobjednik utrke bio je Tomislav Novosel (AK Dinamo Zrinjevac) s istrčanih 8:29;07. Naravno da čestitke idu i svim ostalim našim dečkima koji su ostvarili slijedeće rezultate:

12. Nikola Štefanić – 9:41,24
13. Stjepan Petrović (mlađi senior) – 10:04,40
15. Karmelo Mrvica (junior) – 10:11,85
17. Tomislav Vertuš – 10:18,78
18. Neven Buhin – 10:31,94

U utrci na 600m nastupio je naš najmlađi član Jakov Štampar (mlađi junior) koji je opet istrčao jako dobru utrku na granici osobnog rekorda i s rezultatom 1:26,41 osvojio 8. mjesto. Važno je za napomenuti da su u svim utrkama zajedno nastupali natjecatelji svih dobnih skupina (mlađi juniori, juniori, mlađi seniori i seniori).

1. kolo 11. “Cross liga Globetka 2022”

U subotu, 22.01.2022. u organizaciji AK Međimurje održano je 1. kolo sad već i 11. sezone cross lige Globetka. S obzirom na okolnosti i vremenske uvjete okupila se još i lijepa brojka od skoro 160 najvjernijih natjecatelja. I na ovoj utrci nastupilo je dosta naših članova koji su se odlučili ili za dulju dionicu od 7, 8 km ili kraću od 3,6 km. Na duljoj dionici pobijedio je Jurica Tomac (AK Međimurje) u vremenu 28:05.

Najbolji od naših bio je Tihomir Cenko na 5. mjestu u vremenu 30:10 dok se odmah iza njega plasirao Goran Šimunčić u vremenu 30:36. Među prvu desetoricu “ugurao” se još i Tomislav Štriga na 8. mjestu sa 31:10. Bravo za ovaj trojac, a naravno i za sve ostale koji su zauzeli slijedeće pozicije:

28. Neven Šimunčić – 37:20
29. Mario Sakač – 37:21
45. Damir Kuzminski – 41:24

U ženskoj konkurenciji naša nova članica Mihaela Bašek osvojila je 9. mjesto u konkurenciji žena sa 41:57.

Na kraćoj dionici od 3,6 km u ženskoj konkurenciji uvjerljivo je pobijedila naša najbolja trkačica Simona Jambrošić koja je istrčala zadanu dionicu u vremenu 13:13, a s tim rezultatom je i u ukupnom poretku svih bila izvrsna 3. vrlo blizu najboljih – Saše Horvata (AK Međimurje) na 1. mjestu sa 12:54 i njegovog klupskog kolege Lea Tilošanca na 2. mjestu sa 13:12.

Velike čestitke idu i ostalima koji su uspješno završili ovu utrku:

9. Jasenka Šimunčić – 18:16
46. Branko Muha – 20:28
21. Petra Sakač – 21:20
22. Ivana Štriga – 22:05

10. Polarna kros liga Prelog

U subotu, 22.01.2022. u Prelogu je nastavljena Polarna kros liga sa održavanjem 6. kola. I na ovoj sve popularnijoj ligi nastupa dobar dio naših članova pa su tako i na ovom 6. kolu ostvarili vrlo vrijedne i zapažene rezultate.

Najbolji od naših je bio Krešimir Horvat koji je u utrci na 10.8 km osvojio 2. mjesto u vremenu 40:42. Bolji od njega bio je samo Jurica Tomac (AK Međimurje) u vremenu 39:56. Bravo i za ostale naše koji su ostvarili ove rezultate:

7. Mustač Željko – 43:40
8. Melko Ciglar – 43:45
9. Tihomir Bogomolec – 44:13
28. Davor Toplek – 51:55
35. Dubravko Horvat – 56:18

U ženskoj konkurenciji Mia Furdi osvojila je odlično 3. mjesto u vremenu 53:32.

25. zimska brdska liga “Ivančica 2021/2022” – 5. kolo

U nedjelju, 23.01.2022. je u pravim zimskim uvjetima održano sad već i 5. kolo ZBL Ivančica. Budući da nas praktično ima skoro na svim utrkama i ligama, naravno da nas je bilo i na ovom 5. kolu. Najbolji od naših je bio Zoran Križanić koji je osvojio odlično 3. mjesto istrčavši i svoj novi osobni rekord koji sada iznosi 54:53.

Bolji od njega bili su samo pobjednik utrke Josip Mijaković – 53:34 i drugoplasirani Krešimir Balaško – 54:18. Čestitke i svima ostalim našim članovima na ostvarenim rezultatima: