Odlični na maratonu Brežice-Zagreb

KKK varteks

30. 10. 2017.

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na 48. međunarodnom maratonu Brežice-Zagreb, održanom na stazi dužine 42 kilometra, sa startom na rijeci Krki kod mjesta Brežice u Sloveniji i ciljem kod Željezničkog mosta na rijeci Savi kod Zagreba. Sudjelovalo je 60 posada iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.
Članovi Varteksa nastupili su u turističkim kanu dvosjedima, pobijedila je posada u sastavu Robert Rauš i Davorin Šestanj, a treće mjesto osvojili su Darko Tomašek i Igor Krajcar.
Uspješni su bili i kadeti koji su vozili stazu od 3,5 kilometra na Savi u Zagrebu. Kod mlađih kadeta pobijedio je David Šestak, a Lovro Kukec bio je drugi. Kod starijih kadeta pobijedio je Nikola Novosel.