Novom pobjedom Dabrovi sve bliži ostanku

GRK Varaždin 1930 - Zamet 24:23

21. 04. 2019.

U vrlo neizvjesnoj, gotovo šokantnoj utakmici, punoj tehničkih pogrešaka na obje strane, Varaždin je ipak uspio iščupati pobjedu i dva važna boda u borbi za ostanak.
Od početka se vidjelo da mladi Dabrovi nisu na razini prijašnjih utakmica. Nešto kao da je nedostajalo u njihovoj igri. Cijelo prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno, igralo se po onoj poznatoj rukometnoj uzrečici „gol za gol“, iako su domaći u jednom trenutku imali tri razlike, ali nisu to znali kapitalizirati i prelomiti susret. U drugom poluvremenu, u 41. minuti, Riječani su došli na 18:15, ali Dabrovi su se serijom 4:0 vratili u igru. Posljednje tri minute bile su zaista za one jakih živaca. Špruk i Novak u 58. minuti odvode Varaždin na dva razlike (24:22). Samo 30 sekundi prije kraja penal za Zamet. Črnila brani, Vujović izbacuje odbijenu loptu u korner, prihvaća je Črnila i drži u rukama očito ne znajući da je lopta za Zamet. Suci ga isključuju na dvije minute zbog opstrukcije igre i ponavljaju penal. Glavaš sada pogađa. Belko zove time out, Varaždin ide u napad, Vidaček puca, golman Zameta brani, opet Vidaček prihvaća loptu i opet promašuje. Lopta dolazi do gostiju koji kreću u napad, ali vrijeme je „iscurilo“ i pobjeda ostaje u Varaždinu.

Alan Belko, trener GRK Varaždin 1930: Nakon posljednje četiri stvarno odlične tekme ova reprezentativna pauza poljuljala nam je ritam. Najveći problem bila je naša dekoncentracija i ta nekakva, uskršnja, klima o kojoj svi razmišljamo. Nismo bili pravi, ne toliko obrambeno koliko napadački. Kod plus tri imali smo dvije kontre, trebali smo se odlijepiti, ali promašili smo i onda je došlo do nervoze. Nema veze jer ako smo imali tu malu krizu danas, ako je ona morala proći s ova dva boda, onda OK. Protiv Rudana bit ćemo opet dobri. Danas niti jedan igrač nije posebno iskočio, glavne poluge su zakazale, bojao sam se da nam se ne ponovi peh iz Labina, ali sreća je ovoga puta bila na našoj strani.

GRK Varaždin 1930 – Zamet 24:23 (11:11)
GRK Varaždin 1930: Meštrić (9), Črnila (4), Špruk 4, Vujović 1, Novak 10, Vojnović, Divjak, Trojko 1, Vidaček 5, Puček, Budinski 1, Artić, Kranjec, Matić, Hrman, Kaštelan 2.
Zamet: Viskić, Sorić (4), Lučin (8), Dunato 3, Mozetić, Lučin 5, Njegovan 1, Jeličić 1, Bogosavljev, Tomljanović, Babić 1, Glavaš 9, Starčević 2, Martinović 1.
Sedrmeci: Varaždin 6/6, Zamet 4/7. Isključenja: Varaždin 8 minuta, Zamet 2 minute.

Rezultati 5. kola Lige za ostanak: GRK Varaždin 1930 – Zamet 24:23, Rudar – Sesvete 30:32, Rudan – Gorica 29:31.
Poredak: 1. Sesvete 18, 2. Gorica 17, 3. Zamet 16, 4. GRK Varaždin 1930 15, 5. Rudan 15, 6. Rudar 9.
U sljedećem kolu Varaždin će biti domaćin Rudanu iz Labina.