NOVI USPJEH Dva državna rekorda Klare Koščak na Prvenstvu Balkana za juniore

AK Sloboda

14. 06. 2021.

Proteklog vikenda u Istanbulu je održano Prvenstvo Balkana za juniore i juniorke, a za hrvatsku je reprezentaciju nastupilo dvoje atletičara Atletskog kluba Slobode Varaždin.

Najuspješnija natjecateljica hrvatske reprezentacije je Klara Koščak. Klara je u disciplini 100 m s preponama popravila svoj stari državni rekord (13.52) i postavila novi državni juniorski rekord koji sad iznosi 13,48.

Klara je nastupila i u štafeti 4×100 m u sastavu Matea Čerina, Daniela Jelić, Melani Bosić i Klara Koščak. Djevojke su osvojila 1. mjesto i postavile novi državni rekord koji sad iznosi 46,49.

Klara je još nastupila u disciplini skok u dalj te je s skokom od 5,98 osvojila 4. mjesto.
Martin Mlinarić je u skoku u vis osvojio 4. mjesto s preskočenih 210 cm. Martinu su nedostajala 2 cm do medalje.

Treneri uspješnih sportaša su Patrik Koščak i Aleksandar Puklavec.