NK Varaždin protiv HNK Gorice stigao do prve domaće pobjede

NK Varaždin

04. 09. 2022.

Nogometaši Varaždina u subotu su protiv HNK Gorice stigli do prve domaće pobjede u ovoj sezoni. Heroj utakmice 8. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige bio je Agon Elezi koji je s dvama pogocima osigurao domaćoj momčadi pobjedu i nova i vrlo važna tri boda.

Prvi gol pao je već u 10. minuti utakmice nakon što je Tonio Teklić ubacio sjajnu dubinsku loptu, a Elezi mirno zabio za vodstvo domaćih od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko pokušaja i s jedne i s druge strane, a prva prava opasnost za gostujući gol ponovno je bio Elezi u 43. minuti kada je s oko 18 metara pogodio lijevu stranu gola od koje se lopta odbila u mrežu i Varaždin je doveo do sjajnih 2:0.

U 48. minuti opasno je bilo pred vratima Varaždina, no domaći golman Oliver Zelenika sačuvao je mrežu sve do 61. minute kada je Gorica smanjila prednost Varaždina na 2:1 golom Denija Jurića.

Do prve domaće pobjede NK Varaždin došao je pred 2.263 gledatelja i to s igračem manje, barem do samog kraja utakmice kada je strijelac jedinog pogotka za Goricu Deni Jurić zaradio drugi žuti karton. Naime, u 74. minuti Michele Šego je nogom udario protivničkog igrača i zaradio direktni crveni karton.

Nakon subotnje utakmice Varaždin ima ukupno 12 bodova i nalazi se na visokom trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Sljedeća utakmica na redu je iduće nedjelje kada NK Varaždin gostuje kod zagrebačke Lokomotive.