Nika Svetec i Ana Mukić seniorska prvakinja i viceprvakinja Hrvatske

TK Varaždin 1181

24. 01. 2020.

Grad Virovitica ovih je dana bio domaćin Pvenstva Hrvatske za seniorke na kojima su natjecateljice TK Varaždin 1181 Nika Svetec i Ana Mukić postigle zapažene rezultate.
Nika Svetec osvojila je naslov dvoranske seniorske prvakinje Hrvatske u paru s Ivom Primorac (Futur), te odigrala odličan turnir pojedinačno plasmanom u polufinale te osvajanjem 3/4. mjesta, pobjedama protiv Dore Kos 6:4 i 6:2, zatim Lare Hraščanec (Varteks) 7:6(2) i 6:1. Nika je u polufinalu zaustavljena od Lucije Faj (Olimpija) rezultatom 0:6 i 1:6. Ipak, mora se istaknuti kako je Nika do prije samog početka prvenstva bila pod upitnikom za nastup zbog ozljede koljena, no ipak je odlučila nastupiti.
Ana Mukić u pojedinačnoj konkurenciji izgubila je u 1/8 finala od Lare Grulović (Top Spin) rezultatom 5:7 i 3:6, no iskupila se kroz parove osvajanjem 2. mjesta u paru s Gretom Marić (Iteam) izgubivši finale od klupske suigračice Nike Svetec i Ive Primorac rezultatom 6:1 i 6:0.
“Povjesni je to uspjeh Teniskog kluba Varaždin 1181, koji od svog osnutka 2004. godine do sad još nije dao seniorskog prvaka Hrvatske, te smo svi zajedno iznimno ponosni na naše tenisačice”, istaknuo je glavni trener natjecatelja Teniskog kluba Varaždin 1181 Hrvoje Šipuš.